Skórzane męskie torby na weekend – nowe trendy w 2017 r.

Konieczność spakowania kilku potrzebnych rzeczy na krótki wyjazd, zawsze wywołuje dylemat: w co się spakować? Walizka jest stanowczo za duża i niewygodna w noszeniu, płócienne torby sportowe są nieeleganckie.

Torby skórzane dla mężczyzn

Lukę na rynku dostrzegli producenci, którzy stworzyli eleganckie torby na krótkie, 2-3 dniowe wyjazdy służbowe lub na weekend. Najważniejszą zaletą takich toreb jest pozornie nieduża wielkość, jednak połączona z dużą pakownością. We wnętrzu zmieszczą się wszystkie niezbędne rzeczy.

Elegancka torba skórzana doskonale sprawdzi się podczas lotu samolotem, podróży pociągiem lub samochodem. Przeniesienie jej z jednego miejsca w drugie nie będzie nastręczało trudności.

Torba weekendowa może służyć także na co dzień. Do pracy najczęściej zabieramy aktówkę z potrzebnymi dokumentami, ale czasami chcemy po pracy bezpośrednio udać się na siłownię lub kort tenisowy. Wtedy taka torba jest najlepsza i zmieści bez problemu potrzebny strój sportowy, ręcznik i kosmetyki. Trochę komiczny byłby widok pana w garniturze ze sportową torbą na ramieniu.

 


 

Fot. Skórzna torba weekendowa z Gentle-man.pl/75-torba-weekendowa-meska

 

 

Jakie cechy powinna mieć elegancka torba na weekend?

Przede wszystkim powinna być wykonana z naturalnej skóry, która prezentuje się bardzo elegancko. Nawet intensywne użytkowanie powoduje, że będzie starzeć się w sposób naturalny, nabierze patyny jak stare srebro lub złoto. Torby ze skóry ekologicznej prezentują się równie efektownie, ale są zdecydowanie mniej trwałe.

 

Torba powinna posiadać poręczne, dobrze umocowane krótkie rączki oraz długi pasek na ramię, który ułatwia niesienie torby na dłuższych odległościach lub wtedy, gdy musimy mieć wolne ręce. Podczas podróży torbę często stawiamy na ziemi, co naraża skórę na niszczenie, obowiązkowo powinna posiadać od spodu metalowe okucia, które ochronią dno torby przed szybkim zniszczeniem.

 

Z punktu widzenia praktycznego najważniejsze jest wnętrze torby, im mniej przegródek, tym więcej miejsca na niezbędne przedmioty. Łatwiej je będzie rozmieścić bez względu na kształt i więcej się ich zmieści. Wewnątrz wystarczy jedna zapinana kieszeń na potrzebne dokumenty, najlepiej zamykana na zamek. Taka torba w zupełności pomieści wszystko, co jest potrzebne na weekendowy wyjazd pod warunkiem, że zabierać będziemy tylko rzeczy niezbędne, czyli garderobę na 2 dni, bieliznę oraz kosmetyki. Jeżeli natomiast zaplanujemy przebieranie się co 2 godziny, to potrzebna będzie duża waliza, ale jej zawartość będzie zupełnie zbędna.

Elegancka torba weekendowa wymaga odpowiedniej konserwacji za pomocą specjalnych kremów i past, dzięki nim skóra dłużej zachowa swój naturalny wygląd.

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń: