Turysta z Łotwy przyjechał okraść gospodarza

Turysta z Łotwy przyjechał okraść gospodarza fot. WMOSG
Dzisiaj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali obywatela Łotwy. Mężczyzna próbował okraść miejscowego gospodarza.

Właściciel posesji wracał do domu i zauważył, że ktoś wychodzi z  jego mieszkania. Złodziej na widok gospodarza zaczął uciekać. Mieszkaniec powiatu braniewskiego wraz ze swoim zięciem złapali przestępcę i wezwali funkcjonariuszy Straży Granicznej.Okazało się, że zatrzymany to 59-letni obywatel Łotwy. Cudzoziemiec miał przy sobie różne skradzione rzeczy.

 

- Podczas rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej mężczyzna oznajmił, że nie posiada żadnych dokumentów. W pobliżu miejsca zdarzenia znaleziono jednak skradziony rower oraz należącą do niego kurtkę. Był w niej łotewski paszport, telefon komórkowy, 2 karty sim, kluczyki od samochodu - mówi por. SG Mirosława Aleksandrowicz  z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Cudzoziemiec przyjechał do Polski dziś w nocy. Tłumaczył, że granicę polsko-rosyjską przekroczył rowerem. Ustalono jednak, że wjechał do Polski samochodem, z innym podróżnym. Zatrzymanego Łotysza przekazano policjantom z Braniewa.

Informacja prasowa WMOSG
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.