Uwaga! Rośnie poziom wody w rzekach i Zalewie Wiślanym [Aktualizacja]

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnym wiatrem. W całym województwie prognozowane jest nasilenie się wiatru do średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h oraz występowanie porywów do 90 km/h. Dodatkowo na terenie województwa, IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia.

W powiecie braniewskim stany ostrzegawcze przekroczyła rzeka Bauda - w Nowych Sadułkach o 84 cm i Pasłęka.  Na wodowskazie w Braniewie stan Pasłęki o godz. 13.00 wynosił 775 cm ( 780 cm stan alarmowy).  Stan ostrzegawczy został przekroczony także w kanale portowym we Fromborku. 

Jak informuje mł.bryg Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie, do godz. 15.00 strażacy odnotowali 4 interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew.   

 

Aktualizacja 20.30

Pasłęka w Braniewie przekroczyła stan alarmowy o 6 cm. 

 

Aktualizacja 22.00

Frombork: Woda powoli wylewa się z kanału portowego. Strażacy zabezpieczają workami z piaskiem budynki znajdujące się w pobliżu kanału.

Aktualizacja 24.00

Poziom wody w Pasłęce na wodowskazie w Braniewie wynosi 790 cm (alarmowy 780 cm).

Z każdą godziną pogarsza się sytuacja powodziowa we Fromborku. Silny, porywisty wiatr wpycha wodę z Zalewu Wiślanego do kanału portowego. Po 22.00 woda wdarła się na nadbrzeże. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków. Ratownicy workami z piaskiem zabezpieczyli budynek bosmanatu i budynki gospodarcze. Przybywa także wody w kanale Kopernika. Jeżeli sytuacja się nie ustabilizuje zostaną rozłożone specjalne rękawy wodne. 

 

 

 

Aktualne stany rzek można śledzić na stronie: http://instytutmeteo.pl/aktualne-stany-rzek-w-polsce#

Kamery internetowe

Redakcja TVBraniewo24
Silny wiatr i cofka z Zalewu Wiślanego
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (45)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.