Ledowe latarnie rozświetliły ul.Królewiecką. Jest jaśniej i bezpieczniej

Ledowe latarnie rozświetliły ul.Królewiecką. Jest jaśniej i bezpieczniej fot. redakcja
Zakończyła się budowa oświetlenia na ul. Królewieckiej w Braniewie. W ubiegłym tygodniu 30 ledowych latarni rozświetliło ciemną do tej pory ulicę. Wartość inwestycji wyniosła blisko 200 tys. zł. Wcześniej w ramach miejskiej akcji poprawy bezpieczeństwa, doświetlono kilkanaście przejść dla pieszych.

W ramach inwestycji, na ponad kilometrowym odcinku drogi, od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do przejazdu kolejowego, powstała kablowa sieć oświetlenia z 30 latarniami wyposażonymi w nowoczesne, energooszczędne lampy led. Dodatkowe latarnie zainstalowano również w okolicy przejść dla pieszych. 

Wykonanie oświetlenia ul. Królewieckiej, to nie jedyne działania związane z poprawą bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych, jakie w tym roku zrealizowano na terenie miasta. Dzięki porozumieniu samorządu ze spółka Energa odpowiedzialną za utrzymanie oraz konserwację oświetlenia w Braniewie, pod koniec sierpnia doświetlono kilkanaście przejść dla pieszych. Dodatkowe oświetlenie zainstalowano m.in. na ulicy Kościuszki, Elbląskiej, Moniuszki i Sikorskiego.   

Wszystko wskazuje również na to, że przestarzałe oświetlenie ulicy Elbląskiej i Kościuszki także doczeka się modernizacji. Prawdopodobnie już w przyszłym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpocznie dwie, duże inwestycje związane z przebudową dróg: 504 (na odcinku Braniewie - Pogrodzie) oraz 507 (Braniewo - Pieniężno). Jak poinformował Jerzy Butkiewicz z UM w Braniewie w projekcie przebudowy ujęto także wymianę oświetlenia w ciągu dróg na terenie miasta.

 

Więcej w materiale wideo.

Redakcja TVBraniewo24
Ledowe latarnie rozświetliły ul.Królewiecką. Jest jaśniej i bezpieczniej
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (16)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agnes
02.11.2017, 10:05
Agnes
Nowe a przed Rejonem dróg już jedna ledwo świeci.
Jaca
01.11.2017, 15:43
Jaca
Jeszcze przejście dla pieszych na elbląskiej do oświetlenia, i zakaz zatrzymywania i postoju 1.11 od orlena na elbląskiej do cmentarza po dwóch stronach
Hejt
16.11.2017, 22:54
Hejt
Remont będzie zachęcam interesować się jak miasto interweniowali w planie przebudowy od ronda do ppdgrodzia.
Janko
01.11.2017, 14:14
Janko
Nie dogodzisz 12 lat marazm i jeszcze źle! Ludzie nikt tyle nie zadziałał z Włodarzy co ta kobieta. Hejt i nienawiść konkurencja po co to Panie W Panie F Państwo R toto jedno nasze miasto jedno podwórko!spotkania otwarte raz na miesiąc a na fejsiku i stronach wypowiedzi, czy aż jest tak źle czy aż tak dobrze?
jasno myślący
01.11.2017, 6:09
jasno myślący
A czy w mieście nie można by wymienić lampy na takie jak na królewieckiej? Bo obecne to chyba służą tylko jako ozdoba w ciągu dnia. A po zmroku? Wystarczy tylko spojrzeć w górę ile % światła pada w dół tu gdzie trzeba, a ile pada na boki (czytaj po oczach kierowców) i ile pada w górę ( Panu Bogu w okno) A nie lepiej bezpieczniej i oszczędniej było by wymienić obecne na takie jak na królewieckiej?
Kierowca
01.11.2017, 18:28
Kierowca
Ktoś kto zatwierdził te nędzne lampy myślał chyba, że w Braniewie to jeszcze furmanki jeżdżą, a koń do domu trafi nawet z pijanym woźnicą. Poza tym, jak już, to jakie nie są, powinny być po obu stronach jezdni.
Uwaga56
16.11.2017, 22:55
Uwaga56
Kasa z dupy xxx lat ich nie było i żyło się lepiej będzie przejście też źle... Ludzie co jest z wami? Tylko negatywnie, z czego jesteście dumni? Ja, że jestem i mieszkam w tej ojczyźnie!