Młodzi judocy spisali się na medal!

Podopieczni Adama Dudka po raz kolejny pokazali klasę. W miniona sobotę, pięcioro zawodników MOS Zatoka, wzięło udział w turnieju judo w Grudziądzu. Wszyscy wrócili z medalami.

W tegorocznym Festiwalu Judo Dzieci o Puchar Prezydenta Grudziądza wystartowało blisko 200 młodych adeptów judo z północnego regionu Polski. Braniewo reprezentowała pięcioosobowa grupa z Miejskiego Ośrodka Sportu Zatoka. Wszyscy podopieczni trenera Adama Dudka zakończyli rywalizację z medalami.

Klasę i wyjątkowe umiejętności pokazała Wiktoria Samokar. Młoda braniewianka stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii do 34 kg. Złoty krążek w kategorii do 46 kg wywalczył także Maciej Dryka. Świetnie spisali się również Kinga Machnowska i Igor Łutaj zdobywając srebro w kat. +41 kg (Kinga) i do 28 kg (Igor). Piątym braniewskim medalistą został Dominik Krynicki. 10-latek wywalczył brąz w kategorii do 38 kg.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy MOS Zatoka zajęli wysokie - 5 miejsce.

Medal na Mistrzostwach Pomorza

Pod koniec października reprezentanci MOS Zatoka wystartowali w XXV Mistrzostwa Pomorza Judo Dzieci w Gdyni. Po zaciętej rywalizacji, srebrny medal zdobyła Kinga Kwiatkowska (rocznik 2008, waga 25 kg).