Podsumowanie akcji "Znicz". Było spokojnie i bezpiecznie

  • 4 listopada 2017, 23:57
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Wydarzenia
Podsumowanie akcji fot. KPP w Braniewie
Policjanci zakończyli akcję znicz. Pomimo niesprzyjającej pogody nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze pilnujący porządku w rejonie cmentarzy i drogach dojazdowych dbali o bezpieczeństwo kierujących i pieszych. W akcji wzięło udział wzięło 31 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie podczas akcji „ZNICZ 2017”, trwającej od piątku 27 października do czwartku 2 listopada, intensywnie pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa  na terenie powiatu braniewskiego. Policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w rejonach cmentarzy także w godzinach wieczorowo - nocnych. Najbardziej newralgiczny dzień tj. 1 listopada przebiegł bez poważniejszych utrudnień w ruchu drogowym.

W przeciągu 7 dni funkcjonariusze skontrowali ponad 310 kierujących pojazdami pod kątem stanu trzeźwości oraz sprawności technicznej pojazdów. Ponad 55 % kierujących zostało zdyscyplinowanych mandatami karnymi, wnioskami do sądu i pouczeniami - głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości i niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów oraz przewożenia dzieci w fotelikach. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 6 kierującym, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice na „podwójnym gazie”. 3 z nich policjanci zatrzymali prawa jazdy.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.