Znęcał się nad konkubiną. Został zatrzymany

 Znęcał się nad konkubiną. Został zatrzymany fot. Ilustracja tekstu
Policjanci z Braniewa zatrzymali i doprowadzili do Sądu Rejonowego w Braniewie mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną, zniszczenie mienia na łączną kwotę 2 tyś złotych oraz znieważenia funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, po awanturze domowej. 28-letni mieszkaniec Braniewa, będąc pod działaniem alkoholu, wszczął awanturę, podczas której używał słów wulgarnych i obelżywych, groził swojej konkubinie, był agresywny, bił pięściami, kopał po całym ciele. Zniszczył drzwi oraz sprzęty użytku domowego. Jak się okazało, do takich sytuacji dochodziło częściej. Podczas zatrzymania wielokrotnie znieważył policjanta, wypowiadał w jego kierunku słowa obelżywe, a także używał groźby do zaniechania przez niego czynności służbowych.

 

Sprawą zajęli się braniewscy kryminalni, którzy skrupulatnie przeprowadzili czynności dowodowe.

- Policjanci, dzięki pozostawionym na miejscu zdarzenia śladom buta ustalili, że mężczyzna tego samego wieczoru zniszczył mienie o wartości 2 tys. zł należące do jednego z braniewskich przedsiębiorców - informuje sierż. Monika Śmigielska z KPP w Braniewie. 

 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad konkubiną, zniszczenia mienia oraz znieważenia funkcjonariusza. Materiały w tej sprawie przekazano do prokuratury w Braniewie, która wobec zatrzymanego złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafił do aresztu.

 

O wysokości kary zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.