Kolejny pijany kierowca wpadł w ręce policji

  • 12 listopada 2017, 10:47
  • informacja prasowa
  • Na sygnale
Wczoraj (11.11.2017) braniewscy policjanci zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał prawa jazdy.

Wysoka grzywna, utrata prawa jazdy, a nawet więzienie - takie kary grożą kierowcom, którzy po kilku głębszych siadają za kierownicę. Niestety, mimo licznych apeli i surowych konsekwencji prawnych, na naszych drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących. W minioną sobotę policjanci z braniewskiej komendy policji zatrzymali kolejnego amatora jazdy na "podwójnym gazie". 

 

Kierowca mercedesa został zatrzymany na ulicy Świętojańskiej w Braniewie. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że 41 – letni mieszkaniec Fromborka jechał autem mając ponad 2 promile alkoholu organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, odpowie teraz przed sądem.

 

Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (pow. 0,5 ‰ alkoholu) lub pod wpływem środka odurzającego, grozi grzywna, kara ograniczenia  lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

- Apelujemy o każdorazowe zgłaszanie pod numerem alarmowym 997 lub 112 podejrzenia o kierowaniu pojazdami przez osoby, które mogą być pod działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzą każdy tego typu przypadek - mówi st.sierż. Damian Sorkowicz z KPP w Braniewie

 

 

informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GIENIO
13.11.2017, 14:50
GIENIO
NIE MÓW NIKOMU,,ŻE ŻŁOPIESZ W,,,SOMU
GIENIO
13.11.2017, 14:51
GIENIO
W ,,,,,,DOMU