Pożar kamienicy w Braniewie. Błyskawiczna akcja strażaków

Blisko 20 strażaków gasiło w czwartek (16.11.2017) pożar, który wybuchł na poddaszu jednej z kamienic przy ul. Gdańskiej w Braniewie. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i błyskawicznej akcji ratowników, w porę udało się opanować żywioł i zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia.

Iskry i dym wydobywający się z okolicy komina został zauważony chwilę po 17.00. Pierwsze informacje które dotarły do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania wskazywały, że prawdopodobnie doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się poddasze 3-piętrowego budynku. Płomienie szybko zajęły część drewnianej konstrukcji dachu i zaczęły wydostawać się na zewnątrz. Na miejsce natychmiast zadysponowano kolejne zastępy strażaków.

Na szczęście dzięki szybkiemu zgłoszeniu i błyskawicznej akcji ratowników, pożar udało się w porę opanować i zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia.


Jak informują służby, w chwili pożaru w budynku znajdowała się tylko jedna rodzina. Na szczęście nikt z domowników nie odniósł żadnych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną czwartkowego zdarzenia mogła była wadliwa instalacja kominkowa.

 

Więcej w materiale wideo.

Redakcja TVBraniewo24
Pożar kamienicy w Braniewie. Błyskawiczna akcja strażaków
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (34)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja223
20.11.2017, 18:14
ja223
jak zwykle nasi strazacy sprawdzili sie na medal
nie mieli
20.11.2017, 9:20
nie mieli
jak znam zycie kominiarz wziął podpis a na góre juz nie polazł
Mieli
18.11.2017, 6:19
Mieli
Daleko nie mieli