Dwa zwycięstwa siatkarek Sparty Braniewo

W miniony weekend (18,19 listopada), siatkarki braniewskiej Sparty rozegrały dwa mecze we własnej hali. W szóstej, ostatniej kolejce I fazy ligi kadetek pokonały bez żadnych problemów UKS Salos Ełk 3:0 (25:12, 25:9, 25:10) i z kompletem zwycięstw w grupie B awansowały do fazy półfinałowej.

W niedzielę kibice, którzy przyszli na halę na mecz ligi juniorek z MKS Truso Elbląg nie byli zawiedzeni. Mecz stał na wysokim poziomie, nie zabrakło dramaturgii, szczególnie w drugim secie tego spotkania.

Pierwsza partia to znakomita gra braniewianek. W każdym elemencie siatkarskim zarysowała się przewaga naszych siatkarek nad rywalkami. Górowaliśmy nad przeciwnikiem w ataku, bloku, obronie oraz zagrywce, w efekcie czego set wygrany 25:14. W drugiej partii braniewianki opromienione wysokim zwycięstwem pierwszego seta grały jak w transie. Zbudowały sobie wysoką przewagę (20:10). Niestety w pewnym momencie przyszedł kryzys - uciekło kilka piłek w przyjęciu, wkradła się nerwowość i rywal odrobił straty. Na szczęście po dwóch przerwach zarządzonych przez trenera braniewianek, gra się uspokoiła i końcówka należała do naszych zawodniczek (25:23).

W trzeciej partii trener przeprowadził kilka zmian - na boisku zameldowały się Pola Dajnowska oraz Julia Gursztyn. Mimo zmian, poziom gry braniewskich siatkarek się nie zmienił.

Bardzo dobrze spisała się rozgrywająca Zuzanna Górska, która doskonale poprowadziła grę Sparty. W tej partii elblążanki się nie poddały i dzielnie walczyły. Losy tej partii rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Przy wyniku 24:23 dla Sparty, trener Dominik Sobczak poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po czasie dobrze przyjęła zagrywkę libero Natalia Jurczykowska, a mecz skończyła świetnym atakiem po prostej z prawego skrzydła, niezawodna w tym meczu Agata Plaga. Na wyróżnienie zasłużyła również środkowa bloku - Sara Wąsiakowska. Zawodniczka zdobyła aż 16 punktów, co na tej pozycji jest bardzo dobrym wynikiem.

- Dzięki temu zwycięstwu tylko kataklizm mógłby pozbawić braniewianki 1 miejsca w swojej grupie. Do rozegrania zostały 2 kolejki, na wyjeździe z SMS Ostróda oraz u siebie z MKS Truso Elbląg II. Wystarczy wygrać jedno z tych spotkań, żeby wygrać grupę i uniknąć baraży o finał wojewódzki - mówi Dominik Sobczak, trener SPS Sparta Braniewo.

W następną sobotę tj. 25 listopada o godzinie 11:00 we własnej hali SPS Sparta Braniewo rozpoczyna półfinałową fazę ligi kadetek. Pierwszym przeciwnikiem będzie UKS Warmiss Volley Olsztyn.

Zapraszamy do kibicowania naszym zawodniczkom.