17-latka wpadła pod samochód

  • 22 listopada 2017, 0:41
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
17-latka wpadła pod samochód fot. redakcja
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek (20.11) rano na ulicy Armii Krajowej w Braniewie. Jak ustalono na miejscu, 17-letnia piesza weszła na przejście zza stojącego autobusu, wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy.

Wezwani na miejsce potrącenia policjanci ustalili, że 17-letnia mieszkanka gm. Braniewo nie zachowała należytych środków ostrożności i weszła na jezdnię wprost zza stojącego autobusu. Młoda kobieta nie upewniła się, czy na jezdni nie ma innych pojazdów i wtargnęła wprost pod jadącego forda focusa, którym kierowała 42-letnia mieszkanka Braniewa.

Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. 17-latka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do elbląskiego szpitala na obserwację. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 

Policja przypomina!

Jesienna aura i zapadający szybko zmrok to okres szczególnie niebezpieczny dla pieszych. Policjanci przypominają o obowiązkowym wyposażeniu w elementy odblaskowe pieszych korzystających z dróg poza obszarem zabudowanym ale odblaski są równie istotne dla pieszych chodzących ulicami miasta. Piesi ubrani w ciemną odzież są mało widoczni w światłach nadjeżdżających reflektorów ulicami naszego miasta. Dlatego zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych niezależnie od miejsca, w którym się poruszamy.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaitylkoja
22.11.2017, 8:32
Jaitylkoja
"Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek (2011) rano na ulicy Armii Krajowej w Braniewie." 6 lat pisać artykuł? :O
Silver
22.11.2017, 22:50
Silver
okulary sobie kup gdyż nie widzisz kropki w dacie