Gmina Lelkowo: Zderzenie dwóch pojazdów

  • 1 grudnia 2017, 17:32
  • informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
Gmina Lelkowo: Zderzenie dwóch pojazdów fot. PSP w Braniewie
Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia dwóch pojazdów, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg powiatowych w pobliżu miejscowości Wyszkowo gm. Lelkowo. Do wypadku z udziałem dostawczego volkswagena oraz audi doszło w piątek, 1 grudnia około godz. 10:00.

W wyniku wypadku droga powiatowa w kierunku Żelaznej Góry została zablokowana. Dwie osoby podróżujące audi zostały ranne, natomiast kierowca i pasażer volkswagena nie odnieśli obrażeń.

- W działaniach ratowniczych niezbędne okazało się wykorzystanie narzędzi hydraulicznych w celu usunięcia odkształconych elementów pojazdu oraz wykonania dostępu do poszkodowanych mężczyzn znajdujących się w audi - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek z KP PSP w Braniewie.

Poszkodowani po zabezpieczeniu medycznym zostali przeniesieni do zespołów ratownictwa medycznego, a następnie przewiezieni do szpitala. Na czasu prowadzenia działań ruch na skrzyżowaniu został ograniczony.

Na miejsce wypadku skierowano strażaków-ochotników z OSP Lelkowo, trzy pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz braniewskich policjantów, którzy wyjaśniali okoliczności wypadku.  Działania służb wspierał również funkcjonariusz PSG w Grzechotkach.

Z uwagi na niekorzystne i zmienne warunki pogodowe strażacy zwracają się z apelem do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej  ostrożności. 

informacja prasowa PSP w Braniewie

Zdjęcia (25)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.