Gronowo: Skaner już prześwietla

  • 4 grudnia 2017, 9:53
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Gronowo: Skaner już prześwietla fot. archiwum redakcji
Porusza się po torach, prześwietla stal do kilku centymetrów, skanuje całe pojazdy – to cechy urządzenia rentgenowskiego, które 27 listopada zostało przekazane do użytku na przejściu granicznym w Gronowie.

Urządzenie oraz towarzysząca mu infrastruktura kosztowały ok. 5 mln złotych, z czego 80 proc. sfinansowała unijna agencja do walki z nadużyciami finansowymi. Rentgen został dostosowany do specyfiki ruchu granicznego na przejściu w Gronowie. Jest on przeznaczony przede wszystkim do wykrywania przemytu w różnych typach pojazdów i różnych elementach ich konstrukcji. Skaner został zainstalowany w hali, co pozwoli na jego użytkowanie bez względu na warunki atmosferyczne.

 

To już trzeci duży rentgen na granicy z Rosją. W przyszłym roku podobne urządzenie powinno zostać zainstalowane na przejściu w Gołdapi. 

 

- Planujemy również budowę dużego skanera rentgenowskiego na przejściu kolejowym w Braniewie. Koszty tego będą ogromne. Jestem już po spotkaniach w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie. Rząd zabezpieczył środki finansowe na to, żeby rozbudować to przejście i przenieść je bliżej granicy z Rosją. W tej chwili to przejście jest oddalone około 7 kilometrów od granicy. Inwestycja ma być zakończona w 2020 roku - poinformowała dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Iwona Smolińska

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mlody wilj
18.12.2017, 8:43
Mlody wilj
Bogajgery kur...a zalozyli wiedzialem ze sie spi.....li !!!!!
Passat
13.12.2017, 15:23
Passat
Tak ciekawe jak na rampie i bocznicach się mają niby znaleźć
???
04.12.2017, 15:17
???
dla kogo i po co ta granica jak juz nic przewieźć się nie da?
Mieszkaniec Braniewa
05.12.2017, 8:16
Mieszkaniec Braniewa
Jak to "nic przewieźć się nie da"? Przejdź się na bocznice i rampę kolejową w Braniewie, to wtedy zobaczysz, czy "nic przewieźć się nie da"!