Zeus w cywilu. Czworonożny funkcjonariusz odszedł na emeryturę

  • 7 stycznia 2018, 21:08
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Zeus w cywilu. Czworonożny funkcjonariusz odszedł na emeryturę fot. archiwum redakcji
31 grudnia 2017 roku, Zeus po raz ostatni pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Po 8 latach pracy przeszedł na zasłużoną emeryturę. Spędzi ją pod opieką dotychczasowego przewodnika st. asp. Patryka Zawieracza.

Do służby trafił jako kilkumiesięczny szczeniak. Został wytypowany, ponieważ miał bardzo dobry węch, nie był strachliwy, szybko uczył się nowych komend i  zawsze był chętny do zabawy. Należy pamiętać, że to własnie zabawa jest podstawą pracy psów w służbach państwowych. Szukanie nielegalnych substancji traktują właśnie jako zabawę.

Zeus, owczarek niemiecki, wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał środki odurzające, takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Czworonożny funkcjonariusz brał także udział w działaniach profilaktycznych – "Czy pies musi gryźć?". Wraz ze swoim przewodnikiem i innymi policjantami odwiedzał przedszkola i szkoły, gdzie najmłodsi poznawali zasady bezpiecznego postępowania z czworonogami.

Zeus brał udział w policyjnych zawodach kynologicznych, na których odnosił sukcesy. Pies przez całą swoją służbę pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Zasłużoną emeryturę spędzi w domu swojego dotychczasowego przewodnika st. asp. Patryka Zawieracza. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (7)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maggie
08.01.2018, 6:46
Maggie
Przepiękny jest! Prawdziwy Komisarz Alex