Interwencje domowe i kradzieże. Policjanci podsumowali weekend

  • 8 stycznia 2018, 14:31
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Interwencje domowe i kradzieże. Policjanci podsumowali weekend fot. archiwum redakcji
Ponad 45 zgłoszeń przyjął oficer dyżurny braniewskiej komendy policji podczas minionego weekendu. Na policję dzwonimy najczęściej z interwencjami domowymi, różnego rodzaju nieporozumieniami i zakłócaniem porządku publicznego – to 45% zgłoszonych powiadomień. Ponad 20% ogółu odnotowanych interwencji dotyczyło kradzieży. Ze wszystkich przyjętych zgłoszeń, tylko jedno dotyczyło ruchu drogowego i zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Nie ma dwóch takich samych interwencji – mówią policjanci, którzy każdego dnia wyjeżdżają do dziesiątek zgłoszeń rożnego charakteru i ciężaru. Każde zgłoszenie traktowane jest indywidualnie, ponieważ rutyna gubi. Najbardziej absorbujące i wymagające są interwencje domowe, gdzie dochodzi do przemocy, a wśród ofiar są dzieci. Funkcjonariusze muszą wykazać się wówczas nie tylko tężyzną fizyczną, ale być psychologiem i pedagogiem jednocześnie. W ubiegły weekend policjanci interweniowali w 10 awanturach domowych, z których jedną uznali za „przemocową” i sporządzili tzw. Niebieską Kartę. Funkcjonariusze badają również, czy w rodzinie nie dochodzi do znęcania.

W przypadku założenia Niebieskiej Karty rodzina obejmowana jest nadzorem przez tzw. grupę roboczą składająca się ze specjalistów różnych instytucji, która nadzoruje rodzinę przez kilka miesięcy celem sprawdzenia, czy w rodzinie nie dochodzi do przemocy. Ma to też być wczesna forma pomocy członkom rodziny, gdy pojawiają się negatywne symptomy prowadzące do dysfunkcji rodziny np. nadużywania alkoholu przez jednego z rodziców, opiekunów.

Niepokojącym faktem, jest ilość interwencji związanych z kradzieżami. Spośród wszystkich zgłoszeń podczas minionego weekendu, policjanci interweniowali aż 10-krotnie. W jednym przypadku policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym. W pozostałych przypadkach, będzie prowadzone postępowanie, gdzie sprawcy za swoje postępowanie będą odpowiadali przed sądem. 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
12.01.2018, 13:17
xyz
a gdzie informacja o ,,damskim bokserze " z imprezy sylwestrowej w samym centrum miasta