50 miejsc pracy w Straży Granicznej. W W-MOSG trwa nabór kandydatów do służby

50 miejsc pracy w Straży Granicznej. W W-MOSG trwa nabór kandydatów do służby fot. archiwum redakcji
Warmińsko - Mazurski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór kandydatów do służby w SG. W tym roku szansę na pracę będzie miało 50 osób. Nowi funkcjonariusze zasilą szeregi oddziału w lutym, czerwcu i październiku.

Służba w Straży Granicznej stwarza możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębienia wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Daje stabilne warunki pracy i szansę zawodowego rozwoju.

 

- Poszukujemy ludzi komunikatywnych, kreatywnych w działaniu, zdyscyplinowanych, którzy będą strzec dobrego imienia służby, honoru i godności, a także przestrzegać dyscypliny służbowej - mówi por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Osoby zainteresowane ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej proszone są o osobiste zgłaszanie się w Wydziale Kadr i Szkolenia Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78 od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00–14.00 w celu złożenia dokumentów.

 

Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce SŁUŻBA/PRACA.

 

Redakcja TVBraniewo24
Poznaj swoje granice - dołącz do najlepszych!
— WMOSG
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Plemnik
21.02.2018, 16:57
Plemnik
Same kocopoły...
...
26.01.2018, 21:30
...
zobaczcie, kogo przyjmą do straży i celasów. patrzcie i szukajcie znajomych nazwisk mam i tatusiów.
Cale klany
27.01.2018, 12:59
Cale klany
Ale na jakich zasadach na jakich ustepstwach.
Kasia
25.01.2018, 22:09
Kasia
Byłam 3 lata temu? Jakoś tak... Chciałam złożyć dokumenty, oczywiście wcześniej wszystko umówione telefonicznie na konkretny dzień i godzinę . 3 godziny drogi jestem na miejscu i co. Okazuje się że ktoś poszedł na zwolnienie lekarskie i muszę przyjechać w inny terminie zresztą jak inni co mili więcej km ode mnie. Drugiego podejścia nie było. Odpuściłam po tym jak potraktowali nas. Co najlepsze na szlabanie dowiedzieliśmy się że ta osoba jest na zwolnieniu od kilku dni i wszyscy o tym wiedzieli. Zero szacunku dla innych
A co sie stalo ze sie zesralo?????
25.01.2018, 17:54
A co sie stalo ze sie zesralo?????
Odpowiedzialni sa ci co egzaminowali i przyjmowali ludzi co dzis po100km dojezdzaja.obiecywali olsztyn itp. Miejscowi z 2 jezykami studiami nie nadawali sie a dzis sa informatykami kierownikami w banku ale do sg nieeee po rozmowie im dziekowali. To co sie dzieje z odejsciami to straszne.......ile kasy poszlo na szkolenie? Kiedy odpowiedza ludzie dyscyplinarnie za kierowaniem tym............
On
22.01.2018, 11:43
On
Do Sg i do 55 roku życia? :) praca z bronią, św, niedzielę w pracy? I to za ta sama stawkę? Niepoważni? :) i jeszcze...znajdzcie mi chociaż jednego f-uszka który nawet po 15 latach nie ma slychy zrytej. Zastanówcie się!! !
Paulina
22.01.2018, 9:08
Paulina
Drodzy zainteresowani na wstępie chciała bym odradzić ale jak już tak bardzo się uprzecie to proszę wziąść pod uwagę również kwestie dojazdów na służbę. Dopłat nie ma a co nie którzy mają ponad 100 km do pracy. A po służbie 11 h odpoczynku , odjąć czas na dojazd zostaje tylko parę godzin Ktoś powie można się przenieść.. Ja próbuje 7 lat... I nikogo to nie obchodzi.
Śmiech na sali
21.01.2018, 11:08
Śmiech na sali
Może czas się zastanowić dlaczego nie ma chętnych nie tylko do Sg ale też policji, CBA itd. A nie dawać wszędzie reklamy. Co to za pracodawca w takim razie gdzie musi na taką skalę szukać chętnych. Zacznijcie od tego że dacie coś od siebie to chętni się znajdą. Bo zaczeliscie zabierać wszystkie przywileje które im się należały za pracę w takich warunkach a na koniec do ilości wiek emerytalny i rok za rok. Teraz zabierzcie 13stje, mundurowke, dodatki a praca w Sg czy policji będzie przymusowa
Plecak
19.01.2018, 23:51
Plecak
Dalej w WMOSG "Plecaki" mają pierwszeństwo ?
Tak.plecaki maja sie zaj.cie.
24.01.2018, 17:31
Tak.plecaki maja sie zaj.cie.
Najlepiej jakbsie jest corka bylego komendanta to wtedy jest fajowo.masz etacic 7 grupy i siedzisz dumasz kurde od czego ja jestem tak naprawde......w teren mnie nie puszcza bo zablace albo cos spier.....e, na stempel mnie nie posadza bo bym tanki ruskie wpuscila.siedze mecze sie chodze i nawet nie udaje ze pracuje bo wszyscy wiedza ze etat tej osoby to fikcja...... i tak sie kreci.taka moze robic a za krotki czas zostanie oficerem.mozna?????? Mozna
Prawda
24.01.2018, 19:15
Prawda
Najgorsze jest to że takie rzeczy są robione na tzw. Bezczela. Tatus przyjdzie i załatwi. Gdzie będę chciała tam pójdę toć dzięki tacie tutaj się dostałam bo przecież pompek nie umiem robić
lampart
19.01.2018, 23:07
lampart
oj widze tutaj tlum rozszczeniowcow. Prosze bardzo jak sie nie podoba, to do cywila. Tam bedziecie pracowac do 65 roku zycia jak dozyjecie a o emeryturze zapomnijcie. W strazy granicznej srednia placa jest wyzsza od sredniej krajowej. Jak juz mowicie o zarobkach, to wspomnijcie rozwniez o mundurowkach, trzynastkach, doplatach do urlopu i na wynajem kwatery oraz nagrodach Tu nikt nie zwalnia z dnia na dzien i w przeciwienstwie do pracujacych w cywilu macie zagwarantowana w ustawie wysokosc emerytury.
Zenek
30.01.2018, 14:29
Zenek
Tak sie składa że dużo ludzi z SG odeszło do wojska/żandarmerii albo do cywila. Dlatego tak duży nabór robią. I sporo jeszcze w tym roku odejdzie.
Kahna
20.01.2018, 11:37
Kahna
Tu robisz do 55 roku zycia zycia, wiec jakbys mial spedzic tyle lat w takiej pracyciąży ktora obciaza psychicznie, w domu cie nia ma, swieta, weekendy, nocki robisz ciagle za te same pieniadze bo dodatki i nagrody to sa dla wybrancow co maja znajomosci, wiec nie wiem czy spokojna robotaokolica w cywilu do 65 r.z jest zlym wyborem
Bran..
20.01.2018, 9:34
Bran..
A tutaj do 55 roku w świeta i niedziele jak rodzina w domu
...
20.01.2018, 2:14
...
Kiedyś tak było
Tom.
19.01.2018, 22:40
Tom.
Na nowych zasadach emerytalnych i za te pieniądze... nigdy w życiu !!!
Funkcjusz
19.01.2018, 20:52
Funkcjusz
Pracuje 5 lata i daje sobie jeszcze rok. Już rozglądam się za normalna praca w cywilu.
Braniewiak
19.01.2018, 20:18
Braniewiak
Za 2500 sami sobie idzcie. Łosi szukajcie na ukraine może przyjdą. Na wagonach w chemikalsie wiecej zarobie
kkk
19.01.2018, 20:17
kkk
Widząc ogłoszenie o naborze do tej firmy pękam śmiechem. Co to za pracodawca co musi się reklamować : ) Ale jak to mówią praca głupiego szuka i lubi. Jakby było wszystko tak idealne to ludzi byłyby tłumy jak kiedyś. A kiedyś była taka selekcja że dobrych ludzi że względu na wzrost wyrzucano na starcie, a psycholog uważał ludzi zależnie od tego którą noga wstał rano. Karma wraca ^^
Zenek
19.01.2018, 19:39
Zenek
Tez odchodze.
Odchodze
24.01.2018, 17:34
Odchodze
To juz masowe odejscia z SGporą.zalosne ze ludzie podaja te same argumenty a gora ma w......ne. pora(sz)ka........
Emeryt
24.01.2018, 19:18
Emeryt
Jestem 2 rok na emeryturze. Dopiero teraz czuję że żyje. Żałuję tych lat spędzonych w Sg
Dgred
19.01.2018, 17:44
Dgred
Kiedyś jeszcze 15 lat pracy kusiło.. Teraz chyba nic ze swojej strony wmosg nie może zaproponować skoro tylu ludzi odchodzi do innych służb mundurowych. Chyba czas się przyjrzeć oddziałowi z wm :)
Krecik
19.01.2018, 21:24
Krecik
Jeśli w mundur to tylko do wojska tam chociaż mieszkania dają i robota spokojna... Policja czy SG to ten sam syf nocki świata w robocie i 2200 na początek ....
Rydel
19.01.2018, 22:15
Rydel
Widać posiadasz zero pojęcia o wojsku, gdy czytam te wypociny brak mi słów. Jeśli uważasz służbę w wojsku za spokojną i myslisz że święta i nocki będziesz spędzał pod kołderką z żoną to zmieniaj już diametralnie myślenie jeśli myślisz świeżo o wojsku. Mam dalej Cię uświadamiać?
Do Rydel
22.01.2018, 19:47
Do Rydel
A ty nie masz pojęcia o pracy w SG czy Policji... Ile w wojsku mandatów wystawiłeś? Na ilu interwencjach byłeś gdzie np pijany tatuś rodzinę napier...? Ile samochodów przemytnikom przeszukałeś i zatrzymałeś? Itp... a taki poligon to chłopaki z SG na 4 z 5 służb mają jak po krzakach przy granicy leżą... Jedyne co łączy wojsko i służby to oderwani od rzeczywistości przełożeni i statystka
Do Rydel
20.01.2018, 13:16
Do Rydel
Wam nawet jednostke juz pilnuja......co ty wiesz o pracy wcsoboty niedziela swieta nocki.......nic!!!! Moj kuzyn po10 latach sie zwolnil bo jego pseudo sluzba polegala na odczytaniu rozkazu rano i do zajec rozejsc sie i labaaaaa.
Maz
19.01.2018, 22:19
Maz
Moja żona pracuje w wojsku. Może z dwa razy miała służbę w weekend. Święta niedzielę wolne, od poniedziałku do piątku do 15 więc nie wiem o czym mówisz.? Pracuje 3 lata jest szeregowym
...
19.01.2018, 17:25
...
unikajcie pracy w tym bagnie. tam jest beton nie do skruszenia i nie do przejścia. tylko żądają, nie dając nic w zamian. do służby celniej też jest nabór i też 50 etatów. składajcie tam papiery. mają uprawnienia i emerytury ja s.g., ale wyższą płacę i stabilizację.
CELAS
25.01.2018, 20:37
CELAS
Proszę cię nie okłamuj ludzi jaka stabilizacja, płaca i uprawnienia jest taki sam syf jak w każdej mundurówce. Nagrody i awanse dla wybranych, reszta awans zgodnie z ustawą co 5 lat, czyli idąc na emeryturę możesz mieć fałkę na pagonie. Lepsza wypłata? Po 10 latach większość nie ma z dodatkami 2800 na rękę. Nocki, święta w robocie i ciągle upie....... w smarze i paliwie na kanale, bo na lepsze stanowiska chodzą wybrańcy. To są realia z OC Grzechotki
Emeryt
19.01.2018, 15:41
Emeryt
Tak moi drodzy skonczyly sie czasy ze przyjmowali z zaglem jak Dar Mlodzierzy. Teraz byle kasjer w lidlu czy biedrace zarabia lepiej.A praca w sg jak wyglada to ja wiem a inni niech popytaja. No chyba ze jestes z rodziny lub lubisz miec brazowy nos i jezyk
Gutlik
19.01.2018, 15:58
Gutlik
O tak. Jak z rodziny to szybko się wspina po drabinie kariery. Wtedy żadne przepisy nie są brane pod uwagę. Bo tak ma być i koniec. A wchodzenie komuś w 4 litery to chyba jest wszędzie ale trzeba mieć swój honor i walczyć i swoje z podniesiona głową.
jahomiak
19.01.2018, 20:55
jahomiak
wolę być w sg i po 4 latach być sierżantem i zarabiać mniej niż w woju brać ze 4 i z 10 lat być szeregowym
Hyr
19.01.2018, 21:24
Hyr
Jeśli dla ciebie ważniejsze jest to co masz na pagonie od twoich zarobków to Sg właśnie czeka na takich jak ty
jahomiak
19.01.2018, 22:01
jahomiak
pomyśl logicznie im wyższy pagon tym większe szanse na rozwój
Do jahomiak
20.01.2018, 13:13
Do jahomiak
Wez ty chlopie siebnie odzywaj....
do tego co napisał do jahomiak
21.01.2018, 10:57
do tego co napisał do jahomiak
chyba musisz być w woju, że tak jedziesz po sg
Wojak
21.01.2018, 15:25
Wojak
Nie widzę żeby jechał po Sg. Ale chyba nie dostał mieszalnia od wojska bo jakiś zniesmaczony jest ze ma więcej kasy id Sg ale ma tylko szeregowego. W Sg stopień nic nie znaczy. Ważne czy cie lubią czy nie czy masz wujka tatę emeryta itd. Pozdr
Haha
19.01.2018, 22:20
Haha
Zgadzam się. Jeśli miał byś wujka tatę mama lub dziadka w Sg czy wojsku.
Marcin
19.01.2018, 15:15
Marcin
Najpierw może coś dajcie od siebie. Może większą płace? Płatne święta i niedziele? Może płatne nadgodziny? 100 proc. za zwolnienia? Zaraz zabierzecie mundurowke później 13stke . Czym chcecie zachęcić do pracy w mundurze? W cywilu więcej można zarobić i spędzić więcej czasu z rodziną a za nadgodziny zapłacą. I na święta szef da nagrodę. Bo w Sg podobno nagrody to tylko osobom z rodziny czy dla przyjaciela. Aaaa.. najlepiej po dwie bo jedna to kpina... To nie te czasy! Średnia płaca zmienia się co roku! W biedronce panie maja 3500 a w Sg 2400! Praca w Sg fajnie wygląda na obrazku... Tak jak na tym u górze.
V123
19.01.2018, 15:21
V123
Tak tylko w wmosg i tylko tu ludzie masowo odchodzą do cywila za lepszym bytem