Pijany kierowca nissana spowodował kolizję

  • 5 lutego 2018, 19:34
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Pijany kierowca nissana spowodował kolizję fot. archiwum redakcji
Blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 46-letni mieszkaniec Braniewa, który kierując nissanem spowodował kolizję na ulicy Armii Krajowej w Braniewie. Mężczyzna uderzył w prawidłowo jadącego citroena. Wieczorowa przejażdżka braniewianina zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu.

Informację o kolizji na ulicy Armii Krajowej w Braniewie policjanci otrzymali wczoraj po godzinie 20.30. Na miejscu okazało się, że 46-letni mieszkaniec Braniewa kierując nissanem uderzył w prawidłowo jadącego citroena. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy, podczas kontroli miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Policjanci przypominają, że zgodnie z zapisem art. 178 a. za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stenie nietrzeźwości przewidziana jest kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Widzisz - reaguj!

Brak wyobraźni i nieodpowiedzialność osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę skazując innych uczestników ruchu drogowego na ewentualne stanie się ich ofiarą, nakazuje bezwzględne podejście do tego zagrożenia. Każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca. Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 997, 112. Możesz zachować pełną anonimowość a Twoja reakcja może uratować czyjeś życie.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.