Pracowity weekend strażników granicznych

  • 12 lutego 2018, 13:52
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
  • GranicaNa sygnale
Pracowity weekend strażników granicznych fot. SG
W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zabezpieczyli ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Nielegalny towar należał do 46-letniego mieszkańca Bartoszyc.

9 lutego patrol Straży Granicznej usiłował zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla, dając wyraźne znaki do zatrzymania się. Kierujący autem na widok funkcjonariuszy raptownie przyspieszył i zaczął uciekać.  W wyniku podjętych działań ustalono, że „uciekinierem” jest 43-letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie. Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, do czego się przyznał i odpowie za to przed sądem.

 

Następnego dnia patrol Straży Granicznej pomógł straży leśnej oraz policji w ujawnieniu kłusownika. Do poszukiwań sprawcy ruszył funkcjonariusz SG z psem tropiącym. Czworonożny funkcjonariusz o imieniu Jager, szybko podjął trop i po około 3 kilometrach doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam ujawniono ślady krwi oraz pozostałości po zwierzynie leśnej. Teraz mieszkaniec gminy Braniewo odpowie za kłusownictwo przed sądem.

 

W niedzielę, 11 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki BMW. W pojeździe mieszkańca Bartoszyc ujawniono 3 800 sztuk nielegalnych papierosów. Ponadto patrol SG przeszukał posesję należącą do 46-latka, gdzie ujawniono kolejne 16 200 sztuk papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Towar o wartości prawie 14 tys. zł został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

 

 

por. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Junior
12.02.2018, 16:00
Junior
Serio, ale chyba się nie przepracowali za bardzo?