Strażacy pokazywali, jak ratować osobę, pod którą załamał się lód

  • 12 lutego 2018, 14:14
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Strażacy pokazywali, jak ratować osobę, pod którą załamał się lód fot. PSP w Braniewie
W minioną sobotę strażacy z OSP w Pieniężnie oraz PSP w Braniewie przeprowadzili ćwiczenia połączone z pokazem ratownictwa na lodzie. Działania mają uświadomić zwłaszcza najmłodszym, jak niebezpieczne jest chodzenie po zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych.

W sobotę, 10 lutego w Pieniężnie strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Pieniężno oraz z KP PSP w Braniewie przeprowadzili ćwiczenia połączone z pokazem ratownictwa na lodzie. W pobliżu zamarzniętego zbiornika wodnego oprócz strażaków zgromadzili się również mieszkańcy w tym najmłodsi, którzy obserwowali zmagania ratowników. Strażacy pokazali proste metody ratownicze, które można wykorzystać w działaniach ratowniczych samodzielnie do czasu przyjazdu straży pożarnej. 

- Spotkanie to doskonała forma, aby dotrzeć do świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas wchodzenia na zamarznięte zbiorniki i cieki wodne - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek, dowódca JRG PSP w Braniewie. - Ćwiczenia, to również edukacja i omówienie zasad zachowania po wpadnięciu do zbiornika wodnego na którym załamał się lód - dodaje Ścibiorek. 

Różne warianty działań ratowniczych z wykorzystaniem dostępnego sprzętu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych osób. Zorganizowane ćwiczenia to również okazja do zapoznania ze sprzętem ratowniczym przez najmłodszych, który stanowi wyposażenie pojazdów ratowniczych. Na koniec spotkania strażacy-ochotnicy z OSP Pieniężno przygotowali ognisko oraz kiełbaski dla uczestników spotkania.

Informacja prasowa

Zdjęcia (10)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
19.02.2018, 20:24
Mieszkaniec
Ooo a OSP Braniewo to gdzie? Polityka prorodzinna i zaprzaństwo dalej? Cóż takie czasy POPSL. Polityka w straży szkoda weteranów.