Z Szyman do Dortmundu. Nowe połączenie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

  • 14 lutego 2018, 10:29
  • Informacja prasowa
  • Z regionu
Z Szyman do Dortmundu. Nowe połączenie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury fot. Urząd Marszałkowski
Pierwszy lot z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Dortmundu zaplanowano na 14 maja 2018 roku. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów o nowym połączeniu poinformowali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Gabor Vasarhelyi z Wizz Air.

Obecnie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można polecieć do Londynu-Luton (Wizzair), Londynu-Stansted (Ryanair). Z kolei 27 marca 2018 roku zostaną uruchomione loty do Lwowa (LOT), natomiast w okresie od 19 czerwca do 4 września podróże do Burgas (Bułgaria) oraz Kolonii (Niemcy) obsługiwać będzie firma lotnicza Small Planet.

 

Siatka połączeń z warmińsko-mazurskiego lotniska poszerzy się niebawem o bezpośrednie połączenie z kolejnym europejskim miastem. Już w połowie maja zostaną uruchomione regularne loty do Dortmundu. Nowa trasa do Zagłębia Ruhry z pewnością wzmocni relacje biznesowe oraz turystyczne pomiędzy Polską i Niemcami.

- Już od dawna mieszkańcy naszego regionu zainteresowani byli tym kierunkiem – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin.  – Jest on dla nas bardzo istotny, także z innych powodów, tym bardziej, że port w Dortmundzie ma bardzo duże znaczenie logistyczne. To okno nie tylko na Europę, ale również na cały świat.  Cieszę się, że siatka połączeń z naszego lotniska ciągle się powiększa i zwiększa się liczba osób, które z niego korzystają. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury od początku funkcjonowania obsłużył już ponad 160 tys. pasażerów.

 

Trasę obsługiwać będzie Wizz Air, czyli największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej.

- To dla mnie wielka przyjemność, że możemy przekazać Państwu tę informację - mówił Gabor Vasarhelyi, menedżer do spraw komunikacji w Wizz Air. - My już od dawna promujemy region Warmii i Mazur wśród naszych klientów. Wierzę, że turyści z Niemiec zdecydują się jeszcze liczniej odwiedzać ten uroczy region, co wpłynie korzystnie również na rozwój lokalnego rynku pracy. To także dogodne rozwiązanie w kontekście turystycznych wyjazdów weekendowych.

 

Loty będą się odbywać się dwa razy w tygodniu - poniedziałki oraz piątki. Już teraz można rezerwować bilety, które kosztują od 59 zł. 

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

 

Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.