Potrącenie motorowerzysty na ul. Kościuszki. Mężczyzna trafił do szpitala

Potrącenie motorowerzysty na ul. Kościuszki. Mężczyzna trafił do szpitala fot. redakcja
W poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z Łącznikową doszło do potracenia 40 – letniego motorowerzysty. Mężczyzna z urazem ręki trafił do szpitala w Elblągu. Wypadek zarejestrowała nasza kamera. Film publikujemy ku przestrodze!

Zdarzenie miało miejsce kilka minut po 16.00. Jak ustalili policjanci, 50 – letnia kobieta podróżująca seatem skręcała z ulicy Kościuszki w Łącznikową. W czasie manewru skrętu w lewo doszło do potrącenia jadącego w kierunku skrzyżowania z ul. Królewiecką 40 – letniego motorowerzysty. Mężczyzna ze złamaną ręką został przewieziony do szpitala w Elblągu. Zarówno kobieta podróżująca seatem jak i motorowerzysta byli trzeźwi.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że winę za spowodowanie wypadku ponosi kierująca seatem. Jak poinformował w rozmowie telefonicznej sierż.sztabowy Damian Sorkowicz,  podczas skręcania w lewo 50 - letnia kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Kościuszki motorowerzyście. Ze względu na charakter doznanych obrażeń, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. 

Teraz kobiecie mogą grozić poważne konsekwencje. W świetle polskiego prawa spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba dozna obrażeń lub rozstroju zdrowia na okres powyżej 7 dni jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawiania wolności. Karze podlega również sprawca, który spowodował takie zdarzenie nieumyślnie.

Nagranie z naszej kamery, na którym widać poniedziałkowe zdarzenie, pokazuje, że nawet przy małej prędkości i nieskomplikowanym manewrze, na prostym skrzyżowaniu może dojść do wypadku. Wystarczy chwila nieuwagi, a czasami niekorzystny zbieg okoliczności.

Redakcja TVBraniewo24
Potrącenie motorowerzysty na ul. Kościuszki. Mężczyzna trafił do szpitala
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (22)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.