Koparka i naczepa z przerobionymi numerami VIN

  • 26 lutego 2018, 17:31
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Koparka i naczepa z przerobionymi numerami VIN fot. SG
Na przejściu granicznym w Grzechotkach na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali koparkę oraz naczepę z przerobionymi numerami VIN o łącznej wartości 240 tys. zł.

25 lutego do odprawy granicznej stawił się obywatel Rosji, kierowca pojazdu ciężarowego. Na naczepie 36-latek przewoził koparkę marki Caterpillar. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia maszyny funkcjonariusz Straży Granicznej stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN. Koparka o wartości 175 tys. zł została zatrzymana.

Godzinę później samochodem ciężarowym wraz z naczepą marki Schmitz podjechał do kontroli granicznej 58-letni mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. Podczas weryfikacji dokumentów naczepy, okazało się, że numer VIN jest przerobiony. Funkcjonariusze SG zatrzymali naczepę o wartości 65 tys. zł.

- Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach - informuje por. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy - koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.