Strażackie podsumowanie 2017 roku. Blisko 1400 interwencji

  • 28 lutego 2018, 9:16
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Strażackie podsumowanie 2017 roku. Blisko 1400 interwencji fot. archiwum redakcji
1377 zdarzeń odnotowali w minionym roku strażacy w powiecie braniewskim – to o ponad 22 procent więcej niż w roku 2016. Najwięcej interwencji dotyczyło tzw. miejscowych zagrożeń (1183). 180 razy ratownicy wyjeżdżali do pożarów. Nie brakowało też fałszywych alarmów (14).

27 lutego 2018 roku w siedzibie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyła się odprawa roczna związana z podsumowanie działalności w roku 2017.  Podczas narady pracownicy poszczególnych komórek organizacyjnych dokonali prezentacji z realizacji zadań służbowych w minionym roku. Podsumowanie było również okazją do zwrócenia uwagi na zagrożenia, potrzeby sprzętowe oraz kierunki rozwoju pożarnictwa zarówno tego zawodowego jak również ochotniczego.

W trakcie odprawy bryg. Zbigniew Januszko podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie udzielane komendzie powiatowej PSP w Braniewie oraz inwestowanie w rozwój ruchu pożarnictwa ochotniczego. Słowa podziękowania skierowano również pod adresem szefów, właścicieli firm i podmiotów współpracujących i wspierających Państwową Straż Pożarną w Braniewie.

 

W roku 2017 na terenie powiatu braniewskiego Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie odnotowało ogółem 1377 zdarzeń. To aż o 305 interwencji więcej niż w roku 2016.  Liczba pożarów spadła o 66 (spadek o 26,83%), miejscowe zagrożenia wzrosły o 385 (wzrost o 48,24 %), a ilość alarmów fałszywych spadła o 14. Najczęściej strażacy interweniowali na terenie Braniewa (486 zdarzeń). 

 

W akacjach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej wspierani przez strażaków ochotników oraz strażaków Wojskowej Straży Pożarnej. Podczas licznych zdarzeń realizowanych na poziomie powiatu braniewskiego bardzo często spotykają się wszystkie służby i podmioty ratownicze. Współpraca pomiędzy służbami układa się bardzo dobrze co pozwala na profesjonalne usuwanie powstałych zdarzeń. Oprócz działalności typowo ratowniczej, strażacy realizują ćwiczenia, szkolenia, pokazy oraz włączają się imprezy organizowane na terenie miasta i powiatu. Tego typu przedsięwzięcia, to również ważny element związany z promowaniem pożarnictwa, doskonaleniem technik, rzemiosła ratowniczego oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

 

- Braniewscy strażacy usytuowali się na wysokim trzecim miejscu pod względem ilości interwencji na terenie województwa, co ukazuje jak wiele zdarzeń występuje na terenie powiatu braniewskiego oraz jak wiele pracy wymaga służba i działalność pożarnicza - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie. - Doposażenie strażaków – ratowników w środki ochrony indywidualnej, to główne zadanie, które ma na celu poprawienie jakości i bezpieczeństwa pracy strażaków - dodaje Ścibiorek.

Informacja prasowa

Zdjęcia (15)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.