„Wymiana Ciepła” w Braniewie. W mieście stanął wieszak z ubraniami dla potrzebujących

Masz w szafie niepotrzebną zimowa odzież? Podziel się nią z potrzebującymi, którzy marzną. Ciepłe kurtki, polary, swetry czy szaliki można zostawić na specjalnym wieszaku przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie. Każdy, kto potrzebuje ciepłych ubrań, może je sobie stamtąd zabrać.

„Wymiana ciepła” to ogólnopolska akcja, w ramach której zimą, w szczególnie czasie mrozów, możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Idea akcji jest bardzo prosta: chodzi o to, by mniej zamożni mieszkańcy miasta bez skrępowania mogli wziąć sobie ciepłe ubrania, które nie są potrzebne innym.

 

Pomóc może każdy. Wystarczy zajrzeć do garderoby lub szafy, wyciągnąć z niej  odzież w której nie chodzimy, a następnie umieścić w punkcie wymiany ciepła. W Braniewie specjalnie oznakowany wieszak stanął przy ulicy Rzemieślniczej – na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Punkt jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

- Akcja ma służyć przekazaniu odzieży potrzebującym. Teraz w okresie zimowym jest to szczególnie ważne nie tylko dla osób bezdomnych, ale również tych mniej sytuowanych. Jest dużo osób, które wstydzą się przyjść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  - mówi Dorota Rekowska z-ca dyrektora MOPS. Dzięki takiej inicjatywie, o każdej porze dnia i nocy można tu przyjść i wybrać sobie odzież. Czapka, szalik, rękawiczki, kurtka, płaszcz, sweter, polar - wszytko co jest przydatne w zimie - dodaje Rekowska. 

Urzędnicy deklarują, że "Wymiana ciepła" w Braniewie potrwa do końca kwietnia. 

Redakcja TVBraniewo24
„Wymiana Ciepła” w Braniewie. W mieście stanął wieszak z ubraniami dla potrzebujących
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.