„Wymiana Ciepła” w Braniewie. W mieście stanął wieszak z ubraniami dla potrzebujących

Masz w szafie niepotrzebną zimowa odzież? Podziel się nią z potrzebującymi, którzy marzną. Ciepłe kurtki, polary, swetry czy szaliki można zostawić na specjalnym wieszaku przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie. Każdy, kto potrzebuje ciepłych ubrań, może je sobie stamtąd zabrać.

„Wymiana ciepła” to ogólnopolska akcja, w ramach której zimą, w szczególnie czasie mrozów, możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Idea akcji jest bardzo prosta: chodzi o to, by mniej zamożni mieszkańcy miasta bez skrępowania mogli wziąć sobie ciepłe ubrania, które nie są potrzebne innym.

 

Pomóc może każdy. Wystarczy zajrzeć do garderoby lub szafy, wyciągnąć z niej  odzież w której nie chodzimy, a następnie umieścić w punkcie wymiany ciepła. W Braniewie specjalnie oznakowany wieszak stanął przy ulicy Rzemieślniczej – na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Punkt jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

- Akcja ma służyć przekazaniu odzieży potrzebującym. Teraz w okresie zimowym jest to szczególnie ważne nie tylko dla osób bezdomnych, ale również tych mniej sytuowanych. Jest dużo osób, które wstydzą się przyjść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  - mówi Dorota Rekowska z-ca dyrektora MOPS. Dzięki takiej inicjatywie, o każdej porze dnia i nocy można tu przyjść i wybrać sobie odzież. Czapka, szalik, rękawiczki, kurtka, płaszcz, sweter, polar - wszytko co jest przydatne w zimie - dodaje Rekowska. 

Urzędnicy deklarują, że "Wymiana ciepła" w Braniewie potrwa do końca kwietnia. 

Redakcja TVBraniewo24
„Wymiana Ciepła” w Braniewie. W mieście stanął wieszak z ubraniami dla potrzebujących
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
04.03.2018, 9:00
Gosc
Zimne zamrożone na mrozie ciuchy
jopek
03.03.2018, 21:02
jopek
braniewo jest tym szczesliwym miastem które pozbyło sie jełopów miejskich....
do poniżej
28.02.2018, 20:55
do poniżej
To może Ty stań i pilnuj,albo straż miejską zatrudnić na wartę
Braniewiak
28.02.2018, 19:12
Braniewiak
Ktos powinien pilnowac tych ubran bo napewno potrzebujacy ludzie ich nie dostana. Przyjdzie patologia ktora wydaje na alkohol zeby sie za darmo ubrac i miec wiecej na chlanie
Marzena
28.02.2018, 19:00
Marzena
Brawo super pomysł
Emi
28.02.2018, 17:47
Emi
Fajna inicjatywa, w końcu w Braniewie, oby potrzebujący się o niej dowiedzieli
Marzena
28.02.2018, 17:14
Marzena
Bardzo dobry pomysł jutro przejrzę szafę na pewno coś powieszę pozdrawiamy i zachecamy do pomocy