Chciał uniknąć zderzenia. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo

W czwartek po południu w Braniewie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca renault megane, chcąc uniknąć zderzenia z autem, które wymusiło pierwszeństwo, wjechał na pas oddzielający jezdnię od chodnika i uderzył w drzewo. Kolizję zarejestrowała nasza kamera.

Do zdarzenia doszło w czwartek (1.03) na ul. Elbląskiej. Kilkanaście minut przed 16.00, 24-letni mężczyzna podróżujący renault scenic, podczas włączania się do ruchu, nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu renault megane. 20-letni kierowca megane chcąc uniknąć zderzenia zaczął gwałtownie hamować, po czym wjechał na pas oddzielający jezdnię od chodnika. Auto ścięło znak i uderzyło w drzewo. 

Chwilę po zdarzeniu na miejscu pojawiła się policja i straż pożarna. Na szczęście młody mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci ustalili, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

- Sprawca zdarzenia - 24-letni kierowca renault scenic, został ukarany 220 złotowym mandatem i 6 pkt karnymi - informuje rzecznik braniewskiej komendy policji sierż. sztab. Damian Sorkowicz.

Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.
 

Redakcja TVBraniewo24
Chciał uniknąć zderzenia. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.