Chciał uniknąć zderzenia. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo

W czwartek po południu w Braniewie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca renault megane, chcąc uniknąć zderzenia z autem, które wymusiło pierwszeństwo, wjechał na pas oddzielający jezdnię od chodnika i uderzył w drzewo. Kolizję zarejestrowała nasza kamera.

Do zdarzenia doszło w czwartek (1.03) na ul. Elbląskiej. Kilkanaście minut przed 16.00, 24-letni mężczyzna podróżujący renault scenic, podczas włączania się do ruchu, nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu renault megane. 20-letni kierowca megane chcąc uniknąć zderzenia zaczął gwałtownie hamować, po czym wjechał na pas oddzielający jezdnię od chodnika. Auto ścięło znak i uderzyło w drzewo. 

Chwilę po zdarzeniu na miejscu pojawiła się policja i straż pożarna. Na szczęście młody mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci ustalili, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

- Sprawca zdarzenia - 24-letni kierowca renault scenic, został ukarany 220 złotowym mandatem i 6 pkt karnymi - informuje rzecznik braniewskiej komendy policji sierż. sztab. Damian Sorkowicz.

Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.
 

Redakcja TVBraniewo24
Chciał uniknąć zderzenia. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
20.03.2018, 9:44
jan
Na jakiej podstawie prawnej doszles do tego wniosku ...masz radar w oczach.Predkosc pojecie subiektywne.To poczytaj jeszcze raz komentarz Porucznika Ruchu Drogowego(p.r.d)
Marek
08.03.2018, 7:57
Marek
Litosci... 5 razy bym wyhamował. Wymusił to wymusił ale żeby odrazu wykazać się takim brakiem rozgarnięcia? :D Masakra.. Powinni mu hamulce sprawdzić i dojebać konkretnie :D
olo
06.03.2018, 15:04
olo
A wystarczy parkować zgodnie z kierunkiem ruchu.....
XZ94
04.03.2018, 11:56
XZ94
Ten parking na ulicy to dramat! Kolejny wypadek w tym miejscu!! Zlikwidować parking, ułatwić obserwację i po problemie!!
p.r.d
03.03.2018, 15:13
p.r.d
ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości
Hahaha
03.03.2018, 13:09
Hahaha
Cwaniaki mówią wina co uderzył w drzewo A jak jadą tak samo w tej samej sytuacji 30 km/h i ktoś im wyjedzie to trąbią do kolejnego skrzyżowania i wyklinaja . Mógł jechać nawet 100km/h . Gość włączając się do ruchu nie powinien stanowić nikomu zagrożenia
Buhahahaha
03.03.2018, 14:38
Buhahahaha
A uwazasz ze jadac 100 km/h w miescie to nie jest zagrożenie ? Pomysl co by bylo gdyby zalozmy to byly pasy i wszedlby na nie czlowiek bo przeciez droga pusta. Cale szczescie nic się nikomu nie stalo a obaj kierowcy maja nauczke na przyszlosc. Ale wina tu lezy po obu stronach jakby nie patrzyl. Ale niestety wyszlo jak wyszlo ukarany zostal jeden. Moze dla innych to będzie przestroga. I dla tych co wyjezdzaja z pod sklepow i dla tych co lubia wcisnac gaz ;)
gosc
03.03.2018, 11:32
gosc
ludzie co za bzdury gadacie...włączając się do ruchu ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa każdemu kto na tej drodze się znajduje. nie brońcie kolegi!
....
03.03.2018, 12:08
....
Ok zgadzam się, ale prędkość tamtego tez zawinila, wiec winnych powinno byc dwoje, ale latwiej miec jednego by mial kto znizki z oc tracic. Dlaczego za prędkość nie dostal mandatu "poszkodowany"? Jak dla mnie mega nie fair...ale w Polsce mało rzeczy jest fair..
...
03.03.2018, 12:47
...
Mandat dostal jeden bo policja nie mogla udowodnic ze kierowca ktory skosil znak i wpadl na drzewo jechal za szybko. Bo podobno kamery nie dzialaja.. Ciekawe dlaczego film nie zostal udostepniony policji od razu.
Braniewianka
02.03.2018, 20:39
Braniewianka
Jakie wymuszenie? On juz jechał włączony do ruchu, ale najlatwiej znaleźć winnego by mial kto opalcic z OC za znak i rozwalone auto. Zal mi kierującego scenickiem, bo ewidentnie mial wolna droge, a jak ktos zapieprza z taka predkoscia to nie mial szans wcześniej go widzieć. Nie powinien przyjmować mandatu, uwazam.ze w sadzie wygralby ze to nie jego wina.. ale mozna sobie pogdybac.
Elbląska
02.03.2018, 18:37
Elbląska
Zdecydowanie wina auta które uderzyło w drzewo. Widać że za szybko jechał i nie zdążył zwolnic przy tych warunkach. Niedługo się skończy problem wyjazdu spod sklepów jak powstanie zatoczka ;)