Kontrolowali młodych kierowców. Posypały się mandaty

  • 4 marca 2018, 13:17
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Kontrolowali młodych kierowców. Posypały się mandaty fot. KPP w Braniewie
120 skontrolowanych pojazdów, 66 mandatów karnych i 4 zatrzymane dowody rejestracyjne. To efekty policyjnej akcji "Młodość – Brawura – Prędkość", jaką pod koniec lutego przeprowadzili policjanci z braniewskiej drogówki.

Działania miały na celu zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością. Jest to jedno, z priorytetowych zadań Policji. W trakcie działań policjanci uświadamiali, szczególnie młodym kierującym, że to połączenie brawury i prędkości generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

- Podczas działań policjanci skontrolowali 120 pojazdów. Funkcjonariusze w 66 przypadkach podjęli decyzję o ukaraniu kierujących mandatem karnym, z czego 44 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości - informuje Damian Sorkowicz z KPP w Braniewie. Spośród przeprowadzonych kontroli, policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów, których stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia.

Policjanci wciąż apelują o rozwagę !

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozważny kierowca
14.03.2018, 18:32
Rozważny kierowca
Policjanci zajęli by się kierowcą bordowego BMW e46, który notorycznie powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za każdym razem kiedy widzę jadący ten samochód boję się o życie swoje i pasażerów, ten młody chłopiec powinien już dawno mieć zabrane prawo jazdy.. Gdzie jest policja ja się pytam.. Jak piwko sobie na kamerach otworzysz to przyjadą w 2 minuty, a jak taki wyprzedza na skrzyzowaniach, wymusza pierwszeństwo, albo lata wszędzie bokiem to kamer nie ma
Braniewiak50
10.03.2018, 11:42
Braniewiak50
No przesież nie o młodych tu chodzi a o kasę.
graszko
07.03.2018, 13:32
graszko
młody nie młody, może warto im podpowiedzieć że można sobie śmigać z Yanosikiem dla własnego bezpieczeństwa
spoko
04.03.2018, 14:00
spoko
młodość ,brawura ,prędkość...wieczny odpoczynek taka jest kolejność