Piłkarskie MŚ 2018: Ponad 2 mld rubli na inwestycje drogowe w Kaliningradzie

fot. Redakcja
1,38 mld rubli z budżetu federalnego i regionalnego zostaną dodatkowo przeznaczone na budowę dróg na Wyspie Październikowej w obwodzie kaliningradzkim. Inwestycje drogowe związane są z budową stadionu, na którym rozegrane będą mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 r. Budowa infrastruktury drogowej pochłonie łącznie 2,27 mld rubli.

W ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Kaliningradzie, władze zaplanowały budowę dróg nie tylko na Wyspie Październikowej, ale także przebudowę głównych szlaków komunikacyjnych w w centralnej części Kaliningradu. Planowana jest również przebudowa wałów rz. Pregoły oraz budowa mostów.

 

Dodatkowe fundusze, w wysokości 1,38 mld rubli  zostały wygospodarowane z oszczędności przetargowych na budowę infrastruktury Wyspie Październikowej. W szczególności, zwycięzca konkursu na budowę wiaduktu East zaproponował, aby wykonać pracę za 5,1 mld rubli, pomimo faktu, że początkowa cena kontraktu była znacznie wyższa.

 

Kaliningrad jest jednym z rosyjskich miast, które odbędą się rozgrywki Mistrzostw Świata w 2018 roku. Główny stadion zostanie wybudowany na Wyspie Październikowej. W czasie Mistrzostw Świata w 2018 roku na stadionie w Kaliningradzie zostaną rozegrane cztery spotkania fazy grupowej.Arena Baltika pomieści 35 tys. widzów.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.