Poprzez PUE przedsiębiorca może sprawdzić czy jest zwolniony ze składek

  • 18 czerwca 2020, 12:13
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Poprzez PUE przedsiębiorca może sprawdzić czy jest zwolniony ze składek fot. gov.pl
Każdy przedsiębiorca posiadający swoje indywidualne konto na PUE ZUS może teraz na bieżąco sprawdzać czy ZUS już rozpatrzył i przyznał mu zwolnienie z opłacania składek. Wystarczy, że zaloguje się do swojego konta i sprawdzi szczegóły swojego wniosku.

- Wielu przedsiębiorców szukało takich informacji, bo chcieli wiedzieć, na jakim etapie rozpatrywania jest ich wniosek – mówi Anna Ilukiewicz regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. warmińsko-mazurskim. - Teraz już każdy, kto złożył wniosek droga elektroniczną może to robić – dodaje.

 

Nowa funkcja jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski RDZ 9 o zwolnienie z opłacania składek. Informacje są zamieszczone w zakładce Płatnik w bocznym menu (Dokumenty i Wiadomości) w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”. Przedsiębiorca, który nie ma konta na PUE ZUS może założyć je w czasie wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub przez internet bez konieczności wychodzenia z domu.

 

- Najlepiej zrobić to przez swój profil zaufany gdyż wtedy nie jest konieczna wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych żeby potwierdzić swoją tożsamość – wyjaśnia Anna Ilukiewicz

- Taka „bezpieczna” ścieżka jest konieczna, gdyż po aktywacji konta uzyskuje się nie tylko dostęp do wszystkich swoich danych związanych z ubezpieczeniem społecznym i ale także można składać przez Internet dyspozycje takie jak np. zmiana numeru konta bankowego, na które wpływają pieniądze z ZUS - dodaje rzeczniczka.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.