Natalia Kasza z Fromborka ze złotym medalem mistrzostw Polski

W miniony weekend w Toruniu odbyły się XXIII Jeździeckie Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach przez przeszkody. W kategorii open na najwyższym podium, zdobywając złoty medal, stanęła fromborczanka Natalia Kasza.

W zawodach wzięło udział blisko 140 jeźdźców z całego kraju. Zmagania odbywały się w 4 kategoriach:  kuce, junior, senior i open. W sobotnim konkursie finałowym, w kategorii open pierwsze miejsce zajęła 16-letnia Natalia Kasza z Fromborka na koniu Fly High Fortuna HBC.

Świetny przejazd w kategorii kuce, zaliczyła także Pola Pietrzak. 7- letnia braniewianka zdobyła wyróżnienie. Pola była najmłodszą zawodniczką w historii mistrzostw.

16-letnia Natalia Kasza jeździ konno od 11-tego roku życia. Obecnie nie jest związana z żadnym klubem jeździeckim. Swoje umiejętności doskonali pod okiem trenera Arkadiusza Jóźwiaka. Natalia jeździ na klaczy Libell, i wałachu Fly High Fortuna HBC. Na początku sierpnia w zawodach w Dąbrówce zajęła pierwsze miejsce w klasach L (100 cm) i P (110 cm).

Powtórzyła sukces Kai Pietrzak z 2018 roku.

Pierwsze miejsce i złoty medal Natalii na ogólnopolskich zawodach w Toruniu, to kolejny sukces jaki w ciągu ostatnich kilku lat odniosły młode mieszkanki powiatu braniewskiego. W 2018 roku na Jeździeckich Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach przez przeszkody, złoty medal w kategorii open wywalczyła Kaja Pietrzak z Braniewa.