Jak się dobrze przygotować do matury z języka angielskiego?

  • 20 kwietnia 2022, 10:26
  • Artykuł partnera
  • Edukacja
W maju uczniowie klas maturalnych po raz kolejny zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Każdy z nich będzie musiał przystąpić do egzaminów maturalnych z co najmniej 3 przedmiotów obowiązkowych, do których zaliczają się język polski, język obcy oraz matematyka. Znaczna część uczniów z pewnością nie poprzestanie na tych 3 egzaminach i zdecyduje się na przystąpienie do egzaminów z dodatkowych przedmiotów.

Z reguły to, z jakich przedmiotów uczniowie zdają maturę, powiązane jest z ich planami na przyszłość i z kierunkiem planowanych studiów. Podczas rekrutacji na studia uwzględniane są wyniki z egzaminu maturalnego - inne przedmioty są brane podczas rekrutacji na studia polonistyczne, inne podczas rekrutacji na ekonomię, a jeszcze inne podczas rekrutacji na fizykę. Niezależnie jednak od wyboru kierunku studiów do matury z przedmiotów obowiązkowych musi przystąpić każdy uczeń.

Jaki język obcy uczniowie zdają na maturze?

Uczniowie przystępujący do egzaminu maturalnego z języka obcego mają do wyboru kilka różnych języków obcych takich jak język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, włoski i hiszpański. Mimo stosunkowo dużego wyboru najczęściej wybieranym językiem obcym jest język angielski. Wynika to przede wszystkim z popularności i powszechności tego języka w dzisiejszych czasach. Z językiem angielskim spotykamy się podczas oglądania filmów czy podczas grania w gry komputerowe. Dodatkowo język angielski jest tym językiem obcym, którego większość uczniów uczy się już od szkoły podstawowej, dzięki czemu mają go opanowanego w największym stopniu.

Jak się dobrze przygotować do egzaminu maturalnego z języka angielskiego?

Mimo tego, że większość uczniów uczy się tego języka obcego przez wiele lat, to dobrze jest się odpowiednio przygotować do egzaminu z tego przedmiotu. W tym celu dobrze jest przejrzeć materiał zaprezentowany w podręcznikach do nauki tego przedmiotu, a także zakupić odpowiednie repetytorium, które pomoże w powtórkach przed egzaminem. 

Dobre repetytorium maturalne z języka angielskiego to podstawa przygotowań do matury z tego przedmiotu. Pozwoli ono na usystematyzowanie wiedzy, powtórzenie bardziej skomplikowanych zagadnień oraz przećwiczenie różnych typów zadań, które mogą się potem pojawić na maturze. Repetytorium zawiera również testy sprawdzające, które pozwolą na zweryfikowanie wiedzy i zidentyfikowanie tych zagadnień, które należałoby jeszcze powtórzyć przed przystąpieniem do egzaminu.

Egzamin maturalny z pewnością będzie stresującym wydarzeniem w życiu każdego maturzysty, gdyż od wyników tego egzaminu w dużej mierze zależy to, czy uczeń dostanie się na wymarzone studia. Z tego względu należy zrobić wszystko, żeby dobrze się przygotować do egzaminu i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Dobre przygotowanie pozwoli nie tylko na zdobycie większej ilości punktów na egzaminie, ale również na ograniczenie stresu związanego z samym egzaminem.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.