Jak nosić koszule męskie w kratę?

fot. Źródło: unsplash.com
Koszulę w kratę posiada w swojej szafie niemal każdy mężczyzna. Doskonale sprawdzi się ona zarówno na co dzień, jak i od święta. Jakie dodatki dobierać do koszuli w kratę, jeśli chcemy wyglądać elegancko bądź odwrotnie, stawiamy na luźną, sportową stylizację?

Jakie spodnie do koszuli w kratę?

Dobór odpowiednich spodni do koszuli w kratę jest niezwykle istotny, bowiem to właśnie dzięki nim stylizacja stworzy spójną całość. Wzór na koszuli powoduje, że musimy dobrać do niej gładkie spodnie. Jakiekolwiek dodatki w postaci printów, przeszyć czy elementów biżuteryjnych sprawią, że stylizacja sprawi wrażenie przesyconej. Koszula w kratę doskonale wygląda w towarzystwie prostych jeansów bądź jednokolorowych spodni materiałowych. Jeśli stawiamy na tak zwany casual business look, dobrym wyborem będą czarne spodnie typu chino bądź silm fit. Jeżeli natomiast chcemy nosić koszulę w stylu sportowym, dobierzmy do niej joggery.

Buty i dodatki do koszuli w kratę

Dobór butów do koszuli w kratę w dużej mierze zależy od tego, jaki ton przybiera nasza stylizacja. Jeśli stawiamy na elegancję, dobrym wyborem będą obuwie klasyczne, na przykład derby bądź oksfordy. Tymczasem w przypadku sportowych stylizacji z powodzeniem możemy wybrać trampki bądź sneakersy. Do koszuli w kratę dobieramy jednobarwne marynarki lub swetry. Doskonale sprawdzi się tutaj zasada kontrastu - jeśli koszula ma jasny kolor, odzież wierzchnia może być czarna bądź granatowa i na odwrót. Unikajmy natomiast swetrów czy marynarek we wzory, na przykład w kratę. Niezbyt dobrze sprawdzają się krzykliwe kolory, na przykład krwista czerwień czy pomarańcz. Wyjątkiem jest sytuacja, w której zakładamy koszulę w bardzo drobną, niemalże niewidoczną z daleka kratkę. Wtedy też możemy dobrać do niej nieco bardziej żywe kolory. W dalszym ciągu unikajmy jednak wzorów, które mogą stworzyć wrażenie przesycenia.

Koszula w kratę - na jakie okazje?

Pozostaje pytanie, na jakie dokładnie okazje sprawdzi się koszula w kratę? Generalnie możemy nosić ją na co dzień, na przykład do pracy, o ile oczywiście nie obowiązuje nas żaden ścisły dress code. Koszula w kratę będzie idealnym wyborem na spacer czy wyjście do restauracji. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy wyglądać nieco bardziej elegancko, lecz z drugiej strony nie zależy nam na bardzo oficjalnej stylizacji. Warto jednak pamiętać, że choć koszula w kratę może być elegancka, nie powinno się jej zakładać na przykład do garnituru, nawet jednokolorowego. Wtedy lepiej postawić na jednobarwną, stonowaną koszulę. 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń: