Kosztowna przejażdżka pijanych rowerzystów

  • 25 pażdziernika 2022, 9:59
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
fot. archiwum redakcji
Dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego przekonali się o tym, jak kosztowna może być jazda rowerem pod wpływem alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, drugi natomiast prawie 1200-złotowym. Funkcjonariusze wciąż przypominają i ostrzegają: pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie dla innych.

Jak kosztowna może być jazda rowerem na „podwójnym gazie”, przekonało się dwóch mężczyzn, którym policjanci z drogówki uniemożliwili dalszą jazdę. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej w piątkowe popołudnie (21.10.2022 r.), badanie trzeźwości 58-latka wykazało, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Kolejna kontrola miała miejsce w sobotę wieczorem (22.10.2022 r.). 65-letni mieszkaniec gm. Lelkowo pomimo wypitego alkoholu, postanowił ruszyć w trasę. Badanie alkomatem dało wynik prawie pół promila. Dodatkowo pomimo późnej pory mężczyzna poruszał się po drodze bez wymaganego oświetlenia, a sam rower miał zły stan techniczny. Policjanci ukarali go mandatami w łącznej kwocie 1170 zł. W obu przypadkach mężczyznom udaremniono dalszą jazdę - informuje mł.asp. Radosław Ulewicz z KPP w Braniewie.

 

Policjanci ostrzegają i przypominają! Pijany rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszają się pod działaniem alkoholu, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Egg
21.11.2022, 13:39
Egg
No i bardzo dobrze! Szukałem w G https://google.pl o tym, kojarze ich