Teatr przy stoliku

fot. Organizator
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na Teatr przy Stoliku, który odbędzie się 5 czerwca (poniedziałek), o godz. 17:00 w Spichlerzu Mariackim. Sztukę "Staromodna komedia" zaprezentują aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Cezary Ilczyna. Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz.

Do sanatorium na wypoczynek przyjeżdża pełna energii i fantazji   starsza kobieta. Jest kasjerką w cyrku, w którym niegdyś występowała w swoim popisowym numerze wraz z mężem. Ten jednak zostawił ją dla młodszej kobiety, co Lidia nauczyła się traktować z nadzwyczajną wyrozumiałością. Jest bardzo ciepłym i wrażliwym człowiekiem, dobrze zna życie i mimo doznanych zawodów – promienieje wiarą w ludzi i optymizmem.

W sanatorium zawiera znajomość z jego naczelnym lekarzem i jednocześnie dyrektorem, ale pierwsze spotkanie ma miejsce w okolicznościach dla Lidii nieszczególnie korzystnych. Dość ostra służbowa rozmowa staje się jednak początkiem kolejnych spotkań, które zaowocują piękną przyjaźnią  a wkrótce również uczuciem dwojga starszych, doświadczonych ludzi z różnych – ale jak się okaże – przystających do siebie światów.

Piękna, liryczna komedia romantyczna jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów rosyjskich, okraszona znakomitym dialogiem i wieloma celnymi obserwacjami obyczajowymi.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mander
15.09.2023, 11:13
mander
Garść porad związanych z warunkami lokalowymi. Zawsze można coś poprawić - http://kongres-stolarki.pl/ Zatem nie zamykajcie się w określonym zakresie działań.