Kolejni mieszkańcy Warmii i Mazur wstąpili do obrony terytorialnej

  • 1 czerwca 2023, 10:20
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
fot. Zespół prasowy 4W-MBOT
Ponad 60 osób złożyło w sobotę(27.05) przysięgę w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. Szczerbiec. Uroczystość odbyła się w jednostce w Braniewie. Słowa roty wypowiedzieli, m.in. pracownicy urzędu miasta, dziennikarze, a także wykładowca akademicki, osoby pracujące w handlu, usługach i pełnoletni uczniowie.

Szesnastodniowe szkolenie było krótkie, ale bardzo intensywne i jest początkiem w całym procesie przygotowania żołnierza do służby, podkreśla ochotnik szer. Kuba Kiziewicz.-„Marzenie o mundurze było zawsze. Ta droga zawodowa potoczyła się trochę inaczej, na początku zajmowałem się innymi rzeczami, ale cały czas wojsko było z tyłu głowy”.

O wojskowym mundurze od dawna myślała szer. Agata Ostrowska. -” Przede wszystkim chciałam się sprawdzić i myślę, że w perspektywie kilku lat będzie to moje docelowe miejsce pracy. Myślałam, że będzie dużo ciężej, podołałam fizycznie i z tego jestem dumna”. 

Zanim ochotnicy złożyli uroczyście przysięgę wojskową przeszli praktyczny sprawdzian (tzw. pętlę taktyczną) z nabytych podczas szkolenia umiejętności, m.in. z posługiwania się bronią, strzelania, medycyny pola walki czy taktyki.  

"Wiem, że jesteście i będziecie powodem do dumy dla całego społeczeństwa. Wiem, że zrobicie wszystko, by być zawsze pierwszymi w służbie. Wiem, że jesteście gotowi podejmować trudne wzywania. Wiem, że Ojczyzna i mieszkańcy regionu mogą na was zawsze liczyć" - mówił do składających przysięgę zastępca dowódcy brygady podpułkownik Łukasz Buczkowski.

Po przysiędze w braniewskiej jednostce odbył się piknik, podczas którego prezentowany był sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu 4W-MBOT. 

W sumie w warmińsko-mazurskiej brygadzie OT służy blisko 3,5 tys. osób. Kolejne szkolenie podstawowe rusza już 16 czerwca w Morągu. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (12)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kende
20.09.2023, 10:26
kende
Polecam poczytać - http://endushop.pl/ To moim zdaniem jedyny sposób, żeby wyciągnąć z tego coś sensownego. Każdy powinien uczyć się strzelać i znać temat chociaż w podstawowym zakresie. Mylę się?
Iwan
09.06.2023, 13:25
Iwan
Kto chce strzelać, może jechać na Ukrainę. Ale wydaje mi się, że lepiej robić interesy niż strzelać do siebie z kałaszów.
Iwan
08.06.2023, 10:40
Iwan
Nazywaliśmy to i nazywamy „Milicją Ludową”.