Od 9 lat wspierają działania UNICEF

fot. Archiwum szkoly
Gimnazjum nr 2 w Braniewie już od 9 lat uczestniczy w międzynarodowej akcji UNICEF. W ciągu tych lat gimnazjaliści zbierali pieniądze dla dzieci w Sierra Leone, Kongo, Somalii, Haiti, Togo.

Zaangażowanie uczniów i nauczycieli było ogromne. W ciągu tych 9 lat zebrali około 10 tysięcy złotych. W pierwszych latach działalności organizowali zbiórki w mieście, i szukali sponsorów. Uczennice klasy III przygotowały prezentacje multimedialne na temat działań UNICEF i akcji z danego roku.

 

 - Ze środków zebranych przez uczniów kupowane były szczepionki i przybory edukacyjne.Wspomagaliśmy budowanie studni głębinowych, podstawową opiekę medyczną czy zbiórkę na racje żywnościowe - mówi Katarzyna Malesa.

 

W pierwszym roku działania szkoła została wyróżniona. Na podsumowanie akcji przyjechała do gimnazjum Ambasador Akcji UNICEF, Małgorzata Foremniak. Potem uczniowie i nauczyciele sami włączyli się w przygotowanie. Uczniowie szyli lalki, przygotowywali kartki świąteczne i inne ozdoby na święta, które  były sprzedawane w szkole i w mieście. Wykonano 50 lalek, które sprzedawano 21.12 na Spotkaniu Czterech Kultur – Wigilii Miejskiej przy Bazylice Mniejszej w Braniewie.

 

Dodatkowo wolontariusze wraz z Panią Agatą Iluk – Kaszą sprzedawali lalki , kartki i sianko przed Kościołem Św. Krzyża w Braniewie. Za działalność Gimnazjum nr 2 w Braniewie otrzymało Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki i podziękowanie organizacji UNICEF Polska.

 

W tym roku zbierają pieniądze dla dzieci z Mali

Przygotowania do działań związanych ze zbiórką pieniędzy trwały w szkole od listopada. Uczniowie i nauczyciele przygotowywali ozdoby i kartki świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc, które potem były sprzedawane w niedzielę w Bazylice Mniejszej i Kościele Św. Krzyża w Braniewie. Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem zachęcali mieszkańców Braniewa do wsparcia dzieci z Mali.

 

- Podczas podsumowania  akcji okazało się, że udało nam się zebrać 1689,43 złotych, które zostaną przekazane UNICEF. To wspaniały akt pomocy okazany dzieciom przez uczniów naszej szkoły - wyjaśnia Katarzyna Malesa, nauczycielka z Gimnazjum nr 2 w Braniewie.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.