Kredyt online – o co najczęściej pytają klienci?

Pożyczki online, mimo że tak popularne, wciąż wzbudzają wiele wątpliwości u niektórych klientów. Oto klika rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki kredyt.

Jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać pożyczkę?

W porównaniu z tradycyjną pożyczką bankową kredyt online cechuje się przede wszystkim ograniczeniem formalności do niezbędnego minimum. By go uzyskać, należy wypełnić wniosek znajdujący się na stronie pożyczkodawcy. Do jego uzupełnienia niezbędne są zazwyczaj podstawowe dane kredytobiorcy – PESEL, adres, wysokość wynagrodzenia. Żeby wniosek przeszedł pomyślną weryfikację, klient powinien spełniać następujące kryteria:  

  • znajdować się w przedziale wiekowym od 18 do 80 roku życia,
  • posiadać stałe źródło dochodów (nie musi to być umowa na czas nieokreślony).  

Jak szybko można otrzymać pieniądze?

To, w jakim czasie otrzymamy pieniądze, zależy przede wszystkim od tego, jak przebiegnie weryfikacja kredytowa. Decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymamy w chwilę po przedstawieniu niezbędnych danych. Oznacza to, że pożyczone środki mogą trafić na nasze konto nawet tego samego dnia.  

Jaką kwotę mogę pożyczyć?

Wysokość pożyczanej kwoty zależy przede wszystkim od naszej zdolności kredytowej. Instytucje finansowe takie jak np. Provident udzielają pożyczek w wysokości od 300 do nawet 15000 zł. Co więcej, na stronach większości pożyczkodawców można znaleźć kalkulator kredytowy. Jest to przydatne narzędzie pozwalające dokładnie oszacować, na jakich warunkach taki kredyt zostanie udzielony. By otrzymać precyzyjne informacje, klient musi wybrać konkretną kwotę oraz okres kredytowania. Kalkulator obliczy wysokość rat, RRSO oraz całkowity koszt pożyczki.  

Jak wygląda proces potwierdzenia transakcji?

W przypadku tradycyjnego kredytu zaakceptowanie warunków i podpisanie umowy wymagałoby pojawienia się w oddziale banku lub skorzystania z usług firmy kurierskiej. W przypadku pożyczki online kredytobiorca wyraża zgodę na przystąpienie do umowy przy pomocy przelewu weryfikacyjnego. Polega on na przesłaniu na konto pożyczkodawcy określonej kwoty (zazwyczaj jest to 1 zł).

Czy pożyczki online to bezpieczne rozwiązanie?

Instytucje udzielające pożyczek robią wszystko, by proces otrzymania kredytu online przebiegał jak najbezpieczniej, a klienci nie musieli obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. W tym celu korzysta się z takich metod jak np. przelewy weryfikacyjne, które mają potwierdzić także tożsamość kredytobiorcy. Pożyczkodawcy korzystają także z certyfikatów SSL, czyli narzędzi zapewniających ochronę witryn internetowych i gwarantujących bezpieczne przesyłanie informacji. Dodatkowo instytucje finansowe proszą swoich klientów, by sami również dbali o swoje bezpieczeństwo w sieci. Chodzi przede wszystkim o nieudostępnianie poufnych danych w Internecie, regularne zmiany haseł np. na stronach banków itp.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szymon
07.08.2018, 4:07
Szymon
Dla większości pożyczających w parabankach podstawowe pytanie, to czy dostanę pożyczkę. W innym przypadku wnioskowaliby w bankach https://chwilowkizadarmo.pl/pozyczki/chwilowka-chwilowce-nie-rowna/ Odpowiedzi w artykule, jak najbardziej prawidłowe z tym, że większość od razu wypełnia wniosek, licząc na jego pozytywne rozpatrzenie.
Happy Johnson
30.07.2018, 4:28
Happy Johnson
Jak otrzymałem pożądaną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej. Nazywam się Valentina Slawson, samotna matka z dwójką dzieci z Chicago. Chcę użyć tego medium, by podziękować i docenić MR. George Franklin z George Franklin Loan Finance Ltd z numerem Whatsapp +1(929)222-7999, za udzielenie mi pożyczki w wysokości 97 000 USD na zakup własnego domu o niskim oprocentowaniu 2%. Chciałbym również dotrzeć do ogółu społeczeństwa i wszystkich potrzebujących pożyczki na różne cele. Poradzę sobie, aby skontaktować się z George Franklin Loan Finance Ltd, aby nie wpaść w niepowołane ręce, szukając odpowiedniej pożyczki. Skontaktuj się z nim dzisiaj przez e-mail: georgefranklincreditcitcompany@gmail.com lub WHATSAPP: +19292227999
linda moore
11.07.2018, 7:26
linda moore
Jak mogłem kupić własny dom. Nazywam się Johnson Steward z Windsor w Ontario w Kanadzie. Pragnę wyrazić moją serdeczną wdzięczność LINDA MOORE INVESTMENTS LIMITED za udzielenie mi pożyczki w wysokości 100 000 USD na zakup własnego domu o niskim oprocentowaniu 2%, na 14 czerwca 2018 r. Po odrzuceniu przez mój bank i inne agencje finansowe, które odwiedziłem. Chcę również dotrzeć do ogółu społeczeństwa, ponieważ polecam wszystkim, którzy potrzebują pomocy finansowej, aby skontaktowali się z tą firmą, aby nie wpaść w niepowołane ręce, szukając odpowiedzialnej pożyczki pani Lindy Moore, która przywróciła szczęście do moje życie. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy finansowej, uprzejmie prosimy o kontakt z tą firmą za pośrednictwem tego e-maila: lindamooreloans@gmail.com lub WHATSAPP: +19292227999 Jest godna zaufania i niezawodna ...
jaszczur
25.06.2018, 15:30
jaszczur
Kilka lat temu chwilówkę mógl otrzymać praktycznie każdy, obecnie już nie http://pamietnikwindykatora.pl/2014/11/19/chwilowki-pozabankowe-stopien-przyznawalnosci-i-odzyskania/ Firmy pożyczkowe zachłysnęły się wtedy obrotami z tych wówczas nowych produktów pożyczkowych a później okazało się, że 1/3 tych pożyczek nie dało się odzyskać ani przy pomocy firm windykacyjnych ani przy pomocy komornika. To stad takie bezpieczne pożyczanie obecnie promowane i wymagane.