Radośnie i kolorowo - tak minął pierwszy dzień Braniewskiego Festiwalu Folkloru

Radośnie i kolorowo - tak minął pierwszy dzień Braniewskiego Festiwalu Folkloru fot. redakcja
Za nami pierwszy dzień I Międzynarodowego Braniewskiego Festiwalu Folkloru. W piątek w amfiteatrze miejskim wystąpiły zespoły z Polski, Rosji, Serbii i Meksyku. Dzisiaj kolejne prezentacje. Na festiwalowej scenie zagoszczą artyści z Polski, Indonezji i Peru. Rozpoczęcie o godz. 16.00

Tanecznie, śpiewnie, radośnie i niezwykle kolorowo -  tak w kilku słowach można opisać pierwszy dzień Międzynarodowego Braniewskiego Festiwalu Folkloru. W piątkowe popołudnie publiczność zgromadzona w amfitetarze miejskim miała okazję poznać piękno i różnorodność kultury ludowej innych narodów. Podczas pierwszego dnia na festiwalowej scenie wystąpili artyści z Rosji, Polski, Serbii i Meksyku. Widowiskowe prezentacje, barwne stroje i umiejętności artystów zachwyciły braniewską publiczność. 

Międzynarodowy Braniewski Festiwal Folkloru odbywa się w Braniewie po raz pierwszy. Wydarzenie organizują: Braniewskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie "Warmia". Jak informuje Ewa Żuryło - pomysłodawczyni festiwalu, impreza jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tego typu wydarzeniami kulturalnymi. 


Dzisiaj na festiwalowej scenie zagoszczą artyści z Polski, Indonezji i Peru. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16.00

Redakcja TVBraniewo24
Radośnie i kolorowo - tak minął pierwszy dzień Braniewskiego Festiwalu Folkloru
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (159)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kikstarter
24.07.2018, 1:45
kikstarter
ja to się cieszę że mieszkam w polsce. widziałem osoby występujące, aż żal serce ściska. dwie ośmiolatki z malarią i pan kalksztajn w przebraniu magika czarował pod sceną, emocje sięgnęły zenitu! kor!
byłam,widziałam,podziwiałam i biłam brawo.
23.07.2018, 9:05
byłam,widziałam,podziwiałam i biłam brawo.
Dziękuje za tak piękne spotkanie z kultura innych narodów.Brawo organizatorzy.