Transfer pieniędzy za granicę - jak przelać gotówkę na Ukrainę

Przelewy z Polski na Ukrainę są obecnie bardzo częste. Istnieje wiele możliwości, aby wykonać transfer, jednak ze względu na wysokie opłaty, jakie obowiązują w niektórych bankach, lepiej skorzystać z profesjonalnych firm zajmujących się przelewami międzynarodowymi. Oferują one możliwość szybkich i przede wszystkim ekonomicznych transferów, które dodatkowo możemy wykonać bez wychodzenia z domu.

Przelewy zagraniczne dawniej i dziś

Przelewy z Polski na Ukrainę, a także do innych krajów, przez wiele lat były problematyczne. Wiązały się one z koniecznością osobistej wizyty w placówce banku, a czas w jakim konkretna kwota docierała do odbiorcy, wynosił niekiedy nawet ponad tydzień. W przypadku przelewów międzykontynentalnych proces ten mógł się znacznie wydłużyć. Uciążliwe były również wysokie prowizje, a chcąc przeprowadzić operację, należało przygotować się na spory wydatek.

Obecnie chcąc wykonać przelewy z Polski na Ukrainę, możemy liczyć na to, że gotówka znajdzie się na koncie odbiorcy już po 24 godzinach. Jeśli chcemy wykonać transfer do krajów spoza Europy, wystarczą zaledwie 72 godziny, by pieniądze dotarły do miejsca przeznaczenia. Chcąc dokonać przelewu, możemy zrobić to wygodnie w swoim domu. Nie ma konieczności składania osobistej wizyty w banku. Możemy skorzystać z przelewów online lub wybrać usługi profesjonalnych firm prowadzących własne stron internetowych. Stawiając na drugą z opcji, możemy liczyć na wyjątkowo niskie opłaty związane z realizacją transferu.

Przelewy w banku

Możliwość przelewu zagranicznego w banku jest dostępna i wiele osób decyduje się na skorzystanie właśnie z tej oferty. Sposób ten jest szybki, jednak wiele placówek wymaga dość wysokich opłat za wykonanie transferu. Spora część osób, które chcą wykonać transfer z Polski na Ukrainę, potrzebuje skorzystania z takiej usługi regularnie. Mimo, że jednorazowy przelew nie stanowiłby problemu, ich większa ilość generuje już spore koszty. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie firmy, która przelew za granicę wykona taniej.

Przelewy poza bankiem

Obecnie funkcjonuje coraz więcej organizacji, oferujących zainteresowanym znacznie atrakcyjniejsze warunki, w porównaniu z obowiązującymi w palcówkach bankowych. Przelew z Polski na Ukrainę może zostać wykonany przez każdego z nas, niezależnie od kwoty, jaką chcemy przekazać. Spełniając podstawowe warunki możemy być pewni, że pieniądze dotrą do odbiorcy w granicach od 10 minut do maksymalnie 1 doby.

Aby przelać pieniądze z wykorzystaniem pozabankowej organizacji, wystarczy poświęcić kilka chwil na uzupełnienie formularza, by transfer został zrealizowany. Ponadto chcąc wykonać przelew na mniejszą wartość, nie ma konieczności potwierdzania danych dokumentami. W ten sposób szybko i sprawnie dokonamy transferu z Polski na Ukrainę. Opcja ta jest wyjątkowo ekonomiczna zwłaszcza dla osób, które regularnie muszą przelewać gotówkę. Co więcej, przedsiębiorstwa oferujące przelewy często umożliwiają skorzystanie ze znacznie atrakcyjniejszych kursów walut.

O czym pamiętać?

Wykonywanie przelewów z Polski na Ukrainę jeszcze nigdy nie było tak proste. Obecnie możemy skorzystać z wielu różnorodnych sposobów, aby przelać gotówkę. Warto zapoznać się z jak największą ilością ofert, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam wybrać sposób, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Wykonując przelew, pamiętajmy o dokładnym wpisaniu niezbędnych danych. Istotny jest nie tylko numer konta, ale również imię i nazwisko odbiorcy. Sprawdźmy kilkukrotnie, czy podane przez nas wytyczne się zgadzają. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych problemów. 

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

roko
27.09.2018, 15:12
roko
A po co ma ktoś tansferować pieniądze na Ukrainę? Czy chodzi o pranie tzw. Brudnych pieniędzy?