Prosiła tylko o opiekę nad zwierzętami. Zastała wyremontowane mieszkanie

Prosiła tylko o opiekę nad zwierzętami. Zastała wyremontowane mieszkanie fot. WMOSG
5 funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie bezinteresownie wyremontowało dom starszej pani. Komendant oddziału płk SG Robert Inglot w ubiegłym tygodniu wręczył im symboliczne grawertony, za szlachetną i godną naśladowania postawę.

Funkcjonariusze SG w Braniewie od pewnego czasu przyglądali się warunkom mieszkaniowym jednej z mieszkanek przygranicznej miejscowości. Czas wakacji był dobrym momentem, by wyremontować pomieszczenia, w których na co dzień żyła. Mieszkanka gminy Braniewo pojechała na pielgrzymkę, a funkcjonariusze w czasie prywatnym, ruszyli do pracy. Na remont mieszkania mieli tylko cztery dni. Wyszpachlowane i pomalowane pokoje, naprawione podłogi i położone panele, umeblowana kuchnia i zamontowany zlew -  to tylko część prac jakie bezinteresownie wykonali  funkcjonariusze Straży Granicznej.

Mieszkanka gminy Braniewo powróciła z pielgrzymki i zastała odnowioną kuchnię, korytarz oraz 2 pokoje. Kobieta była zaskoczona, ponieważ nic nie wiedziała o przeprowadzonym remoncie. Przecież poprosiła tylko funkcjonariusza SG o opiekę nad jej zwierzętami.

Popłynęły łzy szczęścia i podziękowania pięciu wspaniałym!

O całej sprawie przełożeni funkcjonariuszy SG dowiedzieli się dopiero po rozmowie z sąsiadką starszej pani, która zadzwoniła, by podziękować im za trud i wysiłek włożony w remont mieszkania. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Angie
09.10.2018, 20:04
Angie
Panowie, jestem pod wrażeniem! Brawo, Wy!