Już dziś debata z kandydatami na burmistrza Braniewa

Już za kilka godzin w sali widowiskowej Braniewskiego Centrum Kultury odbędzie się debata z kandydatami ubiegającymi się o fotel burmistrza Braniewa. Zbigniew Dalak, Wojciech Penkalski, Elżbieta Ruda, Tomasz Sielicki i Monika Trzcińska odpowiedzą m.in. na pytania mieszkańców. Wydarzenie będziemy transmitowali na żywo.

[Aktualizacja]

Szanowni Państwo,

Debata wyborcza za nami. Dziękujemy użytkownikom naszego portalu za pytania zamieszczone w komentarzach oraz mieszkańcom, którzy nie zawiedli i licznie stawili się w Braniewskim Centrum Kultury. Przede wszystkim jednak dziękujemy kandydatom za wzięcie udziału w debacie.

Specjalne podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które pomogły przy organizacji przedsięwzięcia: Robertowi Bychowskiemu (TVRegionalna), Magdalenie i Piotrowi Wąsowiczom (TVRegionalna), Mariuszowi i Oli Demkowiczom, Aleksandrze Jakimczuk oraz pracownikom BCK - Tomaszowi Gorczycy i Piotrowi Dzikiewiczowi za profesjonalne zabezpieczenie wydarzenia od strony technicznej (dźwięk, oświetlenie). 

 

Dziś (10.10.2018) o 18.00 w BCK rozpocznie się otwarta debata z kandydatami na burmistrza Braniewa.

Debata będzie składała się z 4 części.

  • W pierwszej pretendujący do roli gospodarza miasta odpowiedzą na pytania z następujących dziedzin: gospodarka, polityka społeczna, kultura i sport oraz oświata. Pytania będą pochodziły od czytelników portalu tvbraniewo24.pl i zostaną wybrane spośród wszystkich pytań zamieszczonych pod artykułem z informacją o debacie. Wszyscy kandydaci odpowiedzą na jednakowe pytania.
  • Część druga – pytania od kandydatów. W tym bloku każdy z kandydatów będzie miał prawo do zadania jednego pytania do wybranego przez siebie kontrkandydata.
  • Część trzecia – pytania od publiczności – w trakcie debaty widzowie będą mieli możliwość skierowania pytań do kandydatów. Każdy kandydat otrzyma po dwa pytania od publiczności zgromadzonej w BCK.
  • Część czwarta – podsumowanie – kandydaci będą mieli 2 minuty na swobodną wypowiedź.

 

Spotkanie będziemy transmitować na żywo na naszej stronie. Zapraszamy do oglądania. Rozpoczęcie dyskusji o 18.00.

Wszystkie osoby, które będą osobiście uczestniczyły w spotkaniu, uprzejmie prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie poniżej określonych zasad:

  • Udział w debacie jest równoznaczny z akceptacją warunków przedstawionych w niniejszym regulaminie.
  • Przebieg debaty będzie w całości transmitowany w sieci (portal tvbraniewo24.pl). Materiał zostanie zarejestrowany w celu reemisji na kanale lokalnym w Telewizji Kablowej sieci Bransat.
  • Rejestracji obrazu i dźwięku mogą dokonywać jedynie osoby wskazane przez organizatorów.
  • Wszystkie osoby przebywające w miejscu realizacji nagrania (sala widowiskowa BCK) wyrażają zgodę na publikację swojego wizerunku.
  • Pytania do kandydatów, jak i zadawane przez nich samych, nie mogą odnosić się do spraw osobistych.
  • W trakcie debaty nie można prowadzić agitacji wyborczej poprzez wnoszenie transparentów, ulotek itp.

 

Apelujemy do wszystkich komentujących wydarzenie, o merytoryczną dyskusję i przestrzeganie regulaminu. Krytykujmy, zachwalajmy ale nie obrażajmy kandydatów i innych użytkowników portalu!

W przypadku problemu z dźwiękiem na urządzeniach mobilnych, prosimy o podłączenie słuchawek, bądź uruchomienie materiału zamieszczonego poniżej (retransmisja) https://www.youtube.com/watch?v=NAjfm9bvcp4.

Redakcja TVBraniewo24
Debata kandydatów na burmistrza Braniewa - 10.10.2018
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (459)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Malkontent
18.10.2018, 10:50
Malkontent
Wspaniały bój o funkcję, myśli się o wszystkich, biznes, zwierzęta bezdomne parkingi, przepływajaca rzeka NIE MYSLI SIĘ O NAJSŁABSZYCH niepełnosprawnych, bezrobotnych , seniorach zadnej POLITYKI na ten temat w żadnym samorzadzie , gminie , mieście , czy powiecie , jak moze dostac się osoba niepełnosprawna, z wózkiem na piętro któregoś urzędu , wszędzie brak wind, bezrobocie najwyższe w kraju powyzej 20%, zero polityki z każdej ze stron samorządu, seniorzy jak sobie załatwią to skorzystają z projektów czy programów dedykowanych dla nich, brak polityki senioralnej. Żaden z kończacych swoją kadencję włodarzy nie wykorzystał mijającego czasu aby problemy te naprawić w żadnym z tych urzędów, gminy, miasta czy powiatu. Czy należy stawiać na te osoby które w debacie dostrzegają jedynie biznes a nie tych najsłabszych. A przecież to Państwo lub samorzad powinien dbać o tych , którym jest najtrudniej. GŁOS POZOSTAWIAM WYBORCOM
interpunktor
18.10.2018, 16:52
interpunktor
drogi malkontencie, sam mógłbyś pomyśleć, np o interpunkcji :) Kto to widział stawiać spację przed przecinkiem! Przed kropką nie stawiasz przecież ;) Swoją drogą, gdybyś przejrzał program niektórych kandydatów, żeby nie mówić nazwiskami to napiszę tylko, że chodzi o TS - jedynego sensownego człowieka na ten urząd, to byś tam znalazł wzmianki o udogodnieniach dla niepełnosprawnych, wsparcie inicjatyw na rzecz seniorów, ich aktywizacji, zapewnienia im stałej lokalizacji (jakoś dotychczas wielka pani burmistrz nie mogła o to zadbać a teraz fotki cyka ze staruszkami... słabe to!), korzystania z istniejących rządowych i europejskich programów wsparcia dla osób starszych. Jest pomysł wprowadzenia przycisku życia dla najbardziej potrzebujących. Ok, może reszta się nie popisała, ale wszystko o czym napisałeś jest przecież zawarte w programie TS.
rozbawiona
19.10.2018, 17:07
rozbawiona
ciekawe co zrobi jak pesel przerżnie wybory w gminie, mieście, powiecie i województwie
wow
17.10.2018, 15:39
wow
ale cóż to się stało pani ela zniknęła
bo to był
17.10.2018, 17:15
bo to był
tani chyt marcetingowy
Panie Wójcie
17.10.2018, 11:49
Panie Wójcie
w Braniewie ruszył program karta weterana. jak tam z Waszym gminnym programem?
sprawdzone
17.10.2018, 10:46
sprawdzone
Stan finansów Gminy Braniewo koniec 2010 roku deficyt 3.231.251,16 zł dług 8.354.242,33 zł koniec 2017 roku deficyt 2.937.308,62 zł dług 4.959.200,00 zł Wniosek: deficyt podobny dług spłacony w wysokości ok 3 mln, jak na osiem lat, to słabo I czym tu się Wójcie chwalicie ?
Pani Burmistrz
17.10.2018, 14:41
Pani Burmistrz
Proszę Pani, proszę lepiej opowiedzieć o swoich sukcesach na niwie gospodarczej :) Jak wytłumaczyć to, że jeszcze w 2014 roku, zanim objęła Pani stanowisko burmistrza, budżet miasta był na + i wynosił 1 363 429,19 zł. Wystarczyło 4 lata i okazuje się, że Braniewo ma deficyt (zgodnie z uchwałą Regionalnej Izby Obrachunkowej) na poziomie aż 10 680 000 zł? Mogłabym to jeszcze zrozumieć, gdyby miasto rozwinęło się jakoś dynamicznie, bo od chowania w skarpetę mieszkańcy nie zyskają nic. Ale to? TO JEST KPINA proszę pani!!! Proszę pakować manatki!
Pani burmistrz2
17.10.2018, 14:53
Pani burmistrz2
Chodziło oczywiście nie o budżet (1 363 429,19 zł) a o bilans ;)
gminiak
17.10.2018, 11:42
gminiak
25 milionami pozyskanymi na inwestycje :)
przez
17.10.2018, 17:17
przez
osiem lat, to słabo
bardzo słabo...
17.10.2018, 20:12
bardzo słabo...
i dlatego gmina Braniewo znalazła się na 1 miejscu w województwie pod względem pozyskanych środków, a ich łączna liczba przewyższyła fundusze zdobyte przez miasto... chociaż gminę zamieszkuje 3 razy mniej ludzi niż Braniewo. Jak myślenie cię boli, to daj se spokój. po co się zamęczać :)
jak
17.10.2018, 22:42
jak
się ma kolegów z partii w zarządzie województwa to ma się i kasę unijną hehe żaden wyczyn tylko nepotyzm PSL-owski
p burmistrz
18.10.2018, 11:45
p burmistrz
też ma znajomych tylko zamiast starać się o fundusze to ona się obraża
Lepiej patrz uwaznie
18.10.2018, 6:58
Lepiej patrz uwaznie
Czy przypadkiem Pani M. nie ma tam żadnego kolegi. Chodzą słuchy że ma, i to dobrego. Chodzi o niejakiego Mirona :) także słabo Pani burmistrz, mieć wtyki i d*pie mieć wyniki
br
16.10.2018, 21:48
br
dlaczego p burmistrz chce podwyższyć cenę za wywóz śmieci i zlikwidować sortowanie nieczystości w workach,czyżby chciała pani aby ludzie jeszcze więcej palili plastykami i nie wiadomo jeszcze czym w piecach,porażka
prosty rachunek
17.10.2018, 14:58
prosty rachunek
Myślę, że odpowiedź na to pytanie ma związek z dwoma faktami: a) spadek wagi p. Misi jest równoznaczny ze wzrostem nakładów finansowych potrzebnych na ten cel; b) photoshopy, billboardy kosztują, więc? :) Ale o co te fochy? Burmistrz to wizytówka miasta i mieszkańców. Chyba lepiej że łądnieje, nawet jeśli kosztem podwyżek i głównie na swoim facebooku oraz plakatach :)
i
17.10.2018, 18:14
i
na swojej wsi może uchodzić za miss,dziwne ,że startuje z miasta a nie tam gdzie ma dom
O! Frącku! [POEZJA!]
16.10.2018, 9:33
O! Frącku! [POEZJA!]
Frącek frędzlu weź stąd pędzluj! szansę miałeś, się sprzedałeś Dla moniki twe uniki i zagrywki przestań mamić, pal cholewki! Nie bądź kur*a taki krewki bo pisuar wisi ciężki I pilnuje, czy świrujesz ty polecisz, on poleci Się spotkacie gdzieś po środku stłumi twoje bunty już w zarodku Odpuść sobie mierny mątku nic nie wskórasz już w tym grodzie, Ślina leci ci po brodzie, brachu skończysz łachu w zimnym piachu Się przewrócisz w piaskownicę upaskudzisz swoje lice i zapłaczesz bardzo srodze: "po co służył żem grubej nodze…"
aga
17.10.2018, 13:39
aga
dr 3 miejsce, może o tym coś porymujesz
O! Doktorze! [POEZJA!]
17.10.2018, 15:32
O! Doktorze! [POEZJA!]
"O! Doktora!" Zawołała chora. "Przyjdź pan, ratuj, bo pożegnań już niechybnie przyszła pora. Czas mi odejść, wiem to, czuję i na Pana swe poparcie dziś sceduję. Mimo mojej przykrej sprawy, Pan ma tę energię i jest człowiek wielce prawy. Wygra Doktor lekko, nie ma podstaw do obawy. Pan jest taki bystry i ma ostrość godną brzytwy. Niech Pan sitwę tę przegoni, stworzy armię od bejsboli, by krzyczeli "boli, boli". Mamy dość już starych czortów, miastu trzeba tylko kortów, kortów! Pan jest taki zaje*isty, program taki ma swoisty, godność wielką, przeszłość dumną, mogą nakryć mnie już trumną...". [wszelka zbieżność bohaterów i okoliczności utworu do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowa]
aga
17.10.2018, 13:39
aga
dr 3 miejsce, może o tym coś porymujesz
sc
16.10.2018, 15:00
sc
Strasznie chamski, prymitywny komentarz, z dającymi się zauważyć elementami gróźb ...
sc
16.10.2018, 15:00
sc
Strasznie chamski, prymitywny komentarz, z dającymi się zauważyć elementami gróźb ...
O! Recenzencie! [POEZJA!]
16.10.2018, 18:12
O! Recenzencie! [POEZJA!]
Mój szanowny recenzencie, co o sztuce wie tak wiele, co o malowanych wrotach przysłowiowe głupie cielę. Pomyliłeś biedny tropy, nigdyś nie był dalej faktów, Bo szukając gróźb w wierszyku, tylko się ośmieszasz bratku. Zatem proszę Cie kolego, nie imputuj autorowi, że miast tworzyć sztukę, to pogroził on frąckowi. Każda postać w mych utworach jest zmyślona, lecz jeżeli tobie kogoś ona przypomina, to jest tylko twoja własna oraz pana frącka wina. Cóż jest złego w tym akurat, że przechodząc z ulotkami, komuś się powinie noga i upadnie za grabkami. W piaskownicy asortyment jest szeroki, i jeżeli ktoś tam idzie niechaj bacznie stawia nogi. [wszelka zbieżność bohaterów i okoliczności utworu do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowa ]
arek
17.10.2018, 7:11
arek
Teee poeta nie rżnij ynteligenta bo ci nie wychodzi
O! Arku [POEZJA!]
17.10.2018, 8:29
O! Arku [POEZJA!]
O Areczku, co w świcie wszedł w komenty mianowicie, by zabłysnąć, lecz niestety, ci nie wyszło, nie bądź kr*tyn. Jeśliś taki mocny w rymach, by oceniać rzemieślnika, spróbuj sam tu coś napisać, zamiast zgrywać zawodnika. Stać cię tylko na tak mało? Spróbuj trochę się wysilić, napisz rymem i w kontekście, zamiast płakać oraz kwilić w swoim prostym w sumie tekście. Rzucam ci wyzwanie aruś, podnieś tchórzu rękawicę, pokaż że potrafisz tworzyć i wzniesioną masz przyłbicę. Gwarantuję, że nie będę dla twej sztuki zbyt surowy, w końcu nie ma co wymagać dużo mleka od ryczącej wiele krowy. Tak na przyszłość, mój gagatku, nie wchodź w polemikę z gościem co cię zjada i wypluwa, że ci powiem tak najprościej. [wszelka zbieżność bohaterów i okoliczności utworu do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowa]
Kto przygarnął kropka?
15.10.2018, 21:22
Kto przygarnął kropka?
A pan WP co jest wart? Proszę o miarodajną i swoiście obiektywną opinię. Rozważam oddanie głosu, a nie wiem czy warto :)
Kropka
15.10.2018, 17:20
Kropka
Pani MT i pan TS. Jedno warte drugiego...
Podsłuch
15.10.2018, 14:16
Podsłuch
Swoistego wyboru już dokonano, nowy szef basenu. Cala wieś już krzyczy. Narazie obiecano.. jak wszystkim wyborcom działki po złotówce. A te działki to komu trzeba dać znać że chce kupić.
bożena
15.10.2018, 16:40
bożena
ale wybory kandydata, który zajmie max 3 miejsce są bez znaczenia, to samo te działki, wojewoda od razu unieważni takie uchwały
Stop! Błagam was ludzie....
14.10.2018, 9:45
Stop! Błagam was ludzie....
Nie wchodziłam tu parę dni, ale to co zobaczyłam... To jest dno. Nie wiem czy te wszystkie głupoty piszą sami kandydaci, ich rodzina czy sztaby, ale to NIC NIE DA! ludzie już dawno maja jasno zdefiniowane na kogo zagłosuja. Obrzucanie się g**nem w komentarzach nic nie da. Dla dobra Braniewa wszyscy powinni współpracować w cywilizowany sposób a nie walczyć ze sobą. Tylko czy to jeszcze możliwe po tym co zostało tu napisane a w trakcie całej kampanii powiedziane? :(

Korzystaj ze strzałek na klawiaturze aby zmienić stronę.