Za znęcanie się nad bliskimi odpowiedzą przed sądem

  • 11 pażdziernika 2018, 17:26
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Za znęcanie się nad bliskimi odpowiedzą przed sądem fot. pixabay
3 miesiące aresztu oraz policyjny dozór – to konsekwencje, które poniosą dwaj mężczyźni, podejrzani o znęcanie się nad swoimi bliskimi. To już kolejne zatrzymania sprawców przemocy domowej.

Pierwszy z agresorów został zatrzymany podczas domowej awantury, którą wywołał (07.10). Wezwany wówczas na miejsce patrol ustalił, że pijany 25-latek stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojego brata – wyzywał, bił i groził mu pozbawieniem życia.

- Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a kryminalni gromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy, dążyli tym samym do tego, by zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonemu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 25-latka areszt na okres 3 miesięcy - mówi sierż. sztab. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Drugi z podejrzanych został zatrzymany po tym, jak do funkcjonariuszy o pomoc zwróciła się pokrzywdzona. Kobieta zeznała, że jej 22-letni partner znęca się nad nią od końca 2016 r. Do przemocy dochodziło podczas awantur, które pijany mężczyzna wywoływał.

- Decyzją prokuratora podejrzany musi opuścić mieszkanie, w którym przebywał ze swoją partnerką, a także zobowiązany został do stawiennictwa w braniewskiej komendzie 2 razy w tygodniu, w ramach policyjnego dozoru - mówi sierż. sztab. Jolanta Sorkowicz.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom  grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

17.10.2018, 15:51

To prawda o tej dziedzinie brudas śmierdziuch szkoda gadać bardzo dobrze że ją szkolił bo kto tak na prawdę nie wie jaka ona jest to niech siedzi cicho znam tego chłopaka i jego rodzinę cała rodziną chciała jej dobrze a ona się wypieła a teraz tylko szkoda dzieci bo zarosną brudem a oddać dzieciaki dla ojca on na prawdę jak matka pijak łobuz ale lepszy jak ta matka ( brudaska ) znam całą sytuację ONA wie co robi jest cwana chce żeby dzieci zabrali jego posadzi w kryminale a sam to co lubi robić kur .....o . na niczym jej nie zależy a najbardziej na dobro dzieciach zabrać i oddać dla ojca i jego matki tam dzieciaczki będą wiedziały że żyją !!!!!!!!!
Polak duzy
18.10.2018, 18:15
Polak duzy
A po polsku nie da rady? Bo ja nie paniemaje tego twojego mongolskiego dialektu.
Kubiak
13.10.2018, 9:55
Kubiak
Dla obydwu gówno zrobią. Dlaczego nie ma miejsc w celi dla takich śmieci, a pakuja jakiegoś innego obywatela który miał chęć sobie zapalić trawke. Debil się napije i będzie lal rodzinę jak ten Herner z Fromborka co ostatnio zlal dziewczynę swoją nie pierwszy raz, to tylko zawiasy dostał. Polskie prawo jest popierdolone i tego nie da się ukryć
Znajoma
11.10.2018, 18:24
Znajoma
Od końca 2016 roku? - hahaha ale ona jest zabawna , to pierwszy dzień związku był . Dziewczyno weź się ogarnij , naucz się życia , sprzątać i gotować masz dzieci a zero oleju w głowie , tylko z gniazdka byś chciała wyfrunąć!!!; I jak już zeznajesz to prawdę mów, pamiętaj że za składanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna, lepiej się rozeznaj w prawie!!! A dowodów na Ciebie jest mnóstwo, jaka święta jesteś!!!!!