Kotły CO – co powinieneś wiedzieć przed decyzją o zakupie?

Kupno pieca grzewczego musi być rozsądne i przemyślane. Urządzenie to ma służyć na lata, być tanie w eksploatacji i możliwie najbardziej niezawodne w swojej pracy. Rynek kotłów centralnego ogrzewania stał się bardzo dynamiczny – od 2014 r. obowiązuje nowy podział na klasy kotłów, min. usunięto z klasyfikacji kotły 1 i 2 klasy. W tej chwili wielkość emisji zanieczyszczeń ma szalenie duże znaczenie dla środowiska naturalnego, dlatego warto pomyśleć o kupnie nowoczesnego kotła CO.

Oferta kotłów grzewczych – cena i serwis

 

Dobór kotła CO do naszych potrzeb nie jest wcale tak prostą czynnością. Producenci pieców grzewczych zwracają uwagę, że najlepiej z tym problemem udać się właśnie do nich lub do ich dystrybutorów, którzy specjalizują się w prawidłowym doborze urządzeń grzewczych. Zakup kotła CO o zbyt małej mocy sprawi, że część pomieszczeń będzie niedogrzana, natomiast kupno zbyt dużego kotła grzewczego spowoduje zbytnie straty paliwa i zbyt duże koszta ogrzewania. Podobnie jest z wyceną kosztów kotła CO – możemy posłużyć się jednym z internetowych kalkulatorów, ale najlepiej i najbezpieczniej skorzystać z porady fachowców.

 

kb_baner-02.jpg

kb_baner-03.jpg

Fot. Kotły z dostawą dostępne w sklepie www.kotly-bialek.pl/sklep/

 

Korzystajmy z usług producentów kotłów CO, którzy oferują gwarancję na swoje produkty. W przypadku ewentualnej awarii pieca grzewczego, naprawa leży po stronie dostawcy. Części zamienne do kotłów CO potrafią być drogie, warto zatem zapłacić trochę więcej i zapewnić sobie kompleksową opiekę serwisu. Pomocna ręka przyda się zwłaszcza w przypadku obsługi kotłów CO z podajnikiem i sterownikiem – ich ustawienie może być problematyczne. Im bardziej zaawansowany technicznie kocioł grzewczy, tym lepiej wspierać się przy jego eksploatacji firmą, która się w tym specjalizuje.

 

Jakość kotła CO – praca urządzenia, rodzaj paliwa

 

Kocioł grzewczy to urządzenie, które musi być wykonane w sposób solidy. Jeżeli rzuci nam się w oczy kiepskie wykonanie drzwiczek czy zbiornika kotła, to sygnał, że producent oszczędza na materiale i tego typu fuszerka może nas słono kosztować. Praca kotła CO może być w pełni zautomatyzowana – proces spalania może być kontrolowany, a zatem dozowanie paliwa jest zrównoważone. Właśnie na kotły z podajnikiem i zasobnikiem powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę. Są to nowoczesne kotły 5 klasy, które są zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać najbardziej restrykcyjnym wymaganiom norm emisji zanieczyszczeń. Jako paliwo w takich kotłach podaje się ekogroszek – kaloryczny, stosunkowo tani, wydajny i co najważniejsze – mało uciążliwy dla stanu środowiska naturalnego w porównaniu ze zwykłym węglem.

 

kb_baner-05.jpg

Fot. Kupisz na Kotly-Bialek.pl

Jeśli dobrze dobierzemy kocioł CO z podajnikiem i zostanie on należycie ustawiony, to przy całkowitym zasypaniu zasobnika ekogroszkiem, piec grzewczy potrafi pracować bez naszego udziału nawet do 10 dni. Wygoda w obsłudze i świadomość zoptymalizowanego dozowania paliwa grzewczego to dwa główne argumenty, dla których warto rozpatrzyć kupno kotła CO wysokiej klasy.

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.