Braniewo: Oficjalne wyniki wyborów. Będzie druga tura

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki niedzielnych wyborów samorządowych. Jak wynika z danych PKW w Braniewie frekwencja wyniosła 57.93%

Potwierdziły się nieoficjalne wyniki głosowania, które opublikowaliśmy w poniedziałek. W wyborach burmistrza Braniewa poszczególni kandydaci zdobyli następującą liczbę głosów:

 • Zbigniew Dalak - 281 - 3,66%
 • Wojciech Penkalski - 2027 - 26.41%
 • Tomasz Sielicki - 2515 - 32.76%
 • Monika Trzcińska - 2853 - 37.17%

 

Największą liczbę głosów zdobyli: obecna burmistrz Braniewa Monika Trzcińska oraz Tomasz Sielicki i to oni 4 listopada w dogrywce powalczą o fotel burmistrza. 

Podczas niedzielnego głosowania mieszkańcy wybrali również radnych do Rady Miejskiej w Braniewie. Według oficjalnych danych opublikowanych przez PKW w nowej radzie miejskiej zasiądzie siedmiu radnych z KWW Moniki Trzcińskiej, czterech z KWW Porozumienie Samorządowe, trzech z KWW Nasze Braniewo NBR 2006 oraz jeden radny z KKW SLD Lewica Razem.

 • Okręg 1 - Jacek Gawryś - 219
 • Okręg 2 - Mariusz Furtak - 196
 • Okręg 3 - Leszek Dowigałło - 171
 • Okręg 4 - Dariusz Frąckiewicz - 260
 • Okręg 5 - Wojciech Wakieć - 163
 • Okręg 6 - Andrzej Krzywiec - 144
 • Okręg 7 - Damian Werbowy - 183
 • Okręg 8 - Józef Szczurek - 184
 • Okręg 9 - Grzegorz Cygan - 196
 • Okręg 10 - Piotr Gnatek - 249
 • Okręg 11 - Joanna Smoliniec - 136
 • Okręg 12 - Tomasz Klimczak - 220
 • Okręg 13 - Leszek Dubicki - 134
 • Okręg 14 - Piotr Śliwiak - 201
 • Okręg 15 - Tadeusz Barycki - 183
Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (286)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
02.11.2018, 23:03
Wyborca
No to będą się przepraszać ale to wszystko śmieszne normalnie cyrk za darmo dobrze źe niedługo się to skończy bo to co się dzieje robi się niebezpieczne
oj te stołki
02.11.2018, 22:00
oj te stołki
No proszę starosta vice starosta popierają obecną chyba już wiedzą że koniec rządów w starostwie i liczą na senekury w mieście.
Ha ha
02.11.2018, 21:47
Ha ha
A co to dzisiaj bez komentarzy bo teraz burmistrz musi przeprosić ? Jak to nowi radni bez radni pisali kłamstwo ma krótkie nogi.
Do myśliwych i nie tylko
02.11.2018, 17:51
Do myśliwych i nie tylko
Do człowieka w sposób szczególnie natarczywy łasi się zazwyczaj zwierzyna dotknięta wścieklizną
Wyborca
01.11.2018, 21:32
Wyborca
A co robią zwolennicy Pana Sielickiego tu dopiero stołeczki się szykują .Ludzie dlaczego dajecie się tak sterować? Cztery lata temu Pan Penkalski pociągnął za sznurki teraz pociąga i za pięć lat zrobi to samo a zadajcie sobie dla czego? bo nie spełniono jego zachcianek jeszcze ciekawe dla czego Pan Sielicki nie został tam gdzie się tak sprawdził przecież był takim dobrym wójtem
Wyborca
02.11.2018, 0:37
Wyborca
No właśnie przydało by się to zmienić a nie obiecywać dalszą współpracę no niestety nie każdy się wykazał na stanowisku i to trzeba zmienić PSL ma żądzić to będą jeszcze lepsze cyrki .Trochę się zmieniło przez te 4 lata bo nie chodzi o to żeby zwolnić kogoś za coś co robi dobrze .Przez 4 lata można wyciągnąć wnioski .A co do wójta to chyba jakiś żart
Wyborca
01.11.2018, 22:19
Wyborca
Mówisz że stoliczki tylko zastanów się jakie? Gdzie w w wodociągach mpec basenie przecierz zgodnie z nomenklaturą z przed 4 lat to stołki układu PSL tak głosiła Pani Burmistrz i Pan WP jeżeli tak to co tam robią dyrektorzy zatrudnieni przez św.p. Burmistrza Mrozińskiego. Czemu zrezygnował z walki o Wójta. Ja też tego żałuję, zrobił bardzo dużo dla gminy i pewnie następna kadencja bez problemu była by wygrana. Jest człowiekiem ambitnym i pewnie to nim kierowało.
?
02.11.2018, 12:09
?
Nie mam wiedzy na temat ambicji wójta. To jego sprawa. Dla mnie to nie jest kryterium wyboru burmistrza. Jest ze starej paczki - to wiem. Ma juz dość wójtowania - też wiem. Program ma przeciętny i nie odbiega od programu Trzcińskiej. To ja nie mam bladego pojęcia, dlaczego mam popierać jego "wpychanie się" na jej miejsce.
Wyborca
01.11.2018, 20:54
Wyborca
Mam nadzieję że dzisiaj wszyscy się wyciszyli odwiedzili groby i przemyśleli to co dzieje się w koło nas. Jestem zdziwiony wpisami niektórych nowych młodych radnych przy braku argumentacji poruszają jakieś sprawy partyjne wyciągane z kapelusza. Czy tak zamierzacie dbać o nasze miasto obrażając mieszkańców na fb. Pani burmistrz wzywa do powstrzymania się od hejtu a jej zwolennicy piszą o kontrkandydaci ty gnoju pani Burmistrz ujawnia jakieś wpisy Starosty dotyczące jakiegoś Wójta o co tu chodzi o dobro nas mieszkańców czy o stołki. Rozumiem że Pani Burmistrz o nieokreślonych preferencjach światopoglądowych zawarła przymierze z Starostą z PO i wszysto robią żeby zdyskredytować członka PSL, ale czy o to chodzi wydaje mi się że nie ważne kto do jakiej parti należy ważne jaki jest człowiekim. Jeżeli afisz Sielicki jest złym człowiekiem , kłamcą, nieudacznikiem, karierowiczem , arogantem, osobą nie czułą na krzywdę ludzi, nie umiejącym rozwiązywać problemów, czy też nie umiejącym podejmować decyzji to nie głosujcie na niego. Ja uważam że tak nie jest uważ że to jest szansa dla masta i oddam na niego głos. I te wstrętne układy Pani Burmistrz z nachyleniem PiS i starosty z PO nie zmieniątego bo ja stawiam na człowieka który wie co i jak zmienić w naszym mieście.
Mżawka
01.11.2018, 21:48
Mżawka
Ci, którzy zwracają się do Sielickiego w sposób, o którym piszesz, to nie żadni zwolennicy burmistrz. To zwykli obywatele, najczęściej mieszkańcy gminy Braniewo. Oni w tych wyborach nie wezmą udziału, ale warto posłuchać ich głosu.
mieszkaniec gminy
01.11.2018, 23:23
mieszkaniec gminy
Mieszkańcy gminy wypowiadają się pozytywnie o wójcie. Są jednostki które dostały domy za fri od gminy i muszą je remontować , albo mają grzyba w domu i są bezradne. Wpisy takich ludzi trudno nawet komentować. Wszystkim się nie dogodzi. Jako mieszkaniec gminy napiszę szkoda że Wójt podją taką decyzję. To co piszecie na temat tego człowieka jest ochyde.
Do mieszkańca gminy
01.11.2018, 23:38
Do mieszkańca gminy
Jakie k...a domy za darmo. Człowieku, kolejna po tajnych naukowcach mrzonka. Chyba mieszkania na wynajem z gminnego zasobu mieszkaniowego, za które trzeba normalnie płacić czynsz. Zasady są takie , że jak się komuś coś wynajmuje , to się to oddaje najemcy w należytym stanie, a nie w stanie zagrażającym życiu mieszkańców. Ci ludzie płacą za to normalny czynsz i mają prawo oczekiwać, że będą mieszkać w normalnych ludzkich warunkach. Domy za darmo, ta jasne. Jeden tam już kiedyś w tej gminie worki z kartoflami miał za darmo rozdawać i przegrał z Sielickim, który podobno rozdaje domy za darmo. Co jeszcze, może mercedesy i jachty ten wasz Tomuś ludziom daje. Na tym polega właśnie wasza manipulacja i tyle. To, że ktoś dostał mieszkanie na wynajem z gminnego zasobu to żadna zasługa wójta. W każdej gminie jest taki zasób i jego istnienie należy do zadań gminy.
Ortograf
01.11.2018, 23:28
Ortograf
Ohydne pisze się przez samo "h" . Nie masz pojęcia o ortografii , nie wypowiadaj się o polityce. Zauważyłem, że wpisy zwolenników Sielickiego są pełne błędów ortograficznych i gramatycznych. No cóż, taki jest widocznie elektorat tego człowieka.
polonista
02.11.2018, 0:03
polonista
No proszę merytoryczne argumenty.
Wyborca
01.11.2018, 22:08
Wyborca
Piszą to w komentarzach na fb Pani Burmistrz to kim są ? Dla mnie tym o czym piszą bo bez względu na poglądy każdemu należy się szacunek.
Trąbka
31.10.2018, 23:56
Trąbka
Szanowni Państwo, cóż tu komentować. Historia sprawy sądowej to tylko jeden z dobitniejszych przykładów na to, że pan Tomasz Sielicki za wszelką cenę próbuje manipulować opinią publiczną celem zdobycia stanowiska burmistrza. Nie jestem fanem pani Trzcińskiej. Jednakże widząc to , co wyprawia ten Pan, co opowiada i co twierdzą jego zwolennicy, zmuszony jestem iść na wybory i oddać głos na panią burmistrz. Boję się po prostu mieszkać w mieście rządzonym przez kogoś takiego jak Sielicki. Nie mam ochoty być robionym przez pięć lat w przysłowiowego ch***a. Głęboki niesmak budzą obietnice bez pokrycia, którymi pan Sielicki karmi od paru tygodni Braniewo. Te zapewnienia o jego nadzwyczajnych mocach, to można między bajki włożyć. Kolejnych piec lat słuchania tego typu mrzonek, to policzek dla każdego chociażby przeciętnie inteligentnego człowieka.
Teodor
01.11.2018, 0:12
Teodor
Ciekawe kto manipuluje i kręci. Możecie pisać tu te swoje bzdury ile wlezie przeciesz to wasza tuba. Napiszcie lepiej o zwolnieniu dyscyplinarnym z BCK bo to pewnie byście wyciągnęli ale konkurencji.
Do Teodora
01.11.2018, 0:22
Do Teodora
Napiszcie o karierze Sielickiego w browarze a potem o jego częstych podróżach za pobliską granicę. Ten temat ktoś już poruszył na forum. Dorzućcie temat nieudanego koncertu Bluetooth Cafe i narażenia miasta na straty z tego tytułu.Jest o czym pisać, co nie? Ciekawe...
Obserwator
31.10.2018, 23:02
Obserwator
Drodzy wyborcy Pana Doktora! Mam nadzieję, ze dostrzegacie ten cwany manewr Pana Sielickiego!! Na deklaracji nie ma jego podpisu, jest tylko informacja , ze ją otrzymał! Tak właśnie się z Wami bawi! Jakby co to on do niczego się nie zobowiązywał ... Aż wierzyć się nie chce, ze Doktor pozwala sie tak traktować...
Krytyk doktora
31.10.2018, 23:42
Krytyk doktora
Doktor właśnie stracił wszystko to, co budował latami wokół własnej osoby. Mit niepokornego, kontrowersyjnego, ale szczerego i nie uwikłanego w złe układy człowieka. Pamiętajmy o tym, że jako poseł zwalczał "synów Elewaru", do tego całkiem skutecznie. I chwała mu za to.. Potem zaczął zwalczać Trzcińską. Tutaj ze szczerością jego intencji mogło być różnie. Nie wiadomo, czy czynił to z przyczyn ambicjonalnych, czy z merytorycznych. Chciałbym wierzyć, że z tych drugich. Natomiast w momencie, w którym poparł jedną ze stron w sporze wyborczym, przy tym zdecydowanie tę gorszą (wystawioną przez PSL i tkwiącą w układzie z lat 2002-2014) stracił bardzo w oczach wielu osób, tych które uprzednio go popierały i na niego głosowały w I turze. Tym bardziej, że pozwolił Sielickiemu na zagranie sobie na nosie, tak jak stwierdził obserwator. Wątpliwe, aby kiedykolwiek jeszcze odzyskał zaufanie swoich wyborców. Prawdopodobnie to ostatnie wybory, w których mógł być postrzegany jako tzw. poważny kandydat...
Warto poczytać i się zastanowić
31.10.2018, 22:37
Warto poczytać i się zastanowić
Z fb Pana Sielickiego Szanowni Państwo, Wywołany wpisem Pani Moniki Trzcińskiej, dotyczącym dzisiejszego postanowienia sądu, pragnę zauważyć, że nie ma ono charakteru prawomocnego, a w najbliższy piątek w tej sprawie sąd II instancji analizował będzie stosowny materiał, dlatego prosiłbym aby nie ferować przedwcześnie wyroków. Przyznaję, że Sąd przychylił się do zasadności poniższego zarzutu: • „rzekome wliczenie przez Panią Burmistrz środków z zaciągniętego przez Miasto kredytu w wysokości ok. 4 mln złotych do puli środków pozyskanych na inwestycje w mieście i ujęcia tej kwoty w ramach blisko 17 mln zł środków pozyskanych i zainwestowanych w czasie kadencji urzędującej Pani Burmistrz, gdy w rzeczywistości planowany kredyt na termomodernizację nie został wliczony do inwestycji, na które pozyskano dofinansowanie zewnętrzne, a sam projekt jest na etapie oceny i nigdy nie był wliczany do pozyskanych środków zewnętrznych”. Polska kultura prawna stanowi, że werdykt prawomocny zamyka sprawę, a taki póki co nie zapadł. Pani Monika wniosła do sądu o rozpoznanie trzech skierowanych przeciwko mnie zarzutów i pragnę poinformować Państwa, że dwa z nich zostały przez sąd z całą stanowczością odrzucone, o czym oczywiście Pani Monika zapomniała poinformować w swoim przekazie. W mojej ocenie są one (zwłaszcza ostatni) o wiele istotniejsze niż powyższy, bowiem dotyczyły: • rzekomego zlikwidowania zadania termomodernizacji, na które miał zostać pozyskany kredyt w wysokości 4 mln zł i niepoinformowania o tym opinii publicznej, zatem wprowadzania w błąd mieszkańców odnośnie skali środków pozyskanych na inwestycje w Mieście Braniewie; • zmanipulowania informacji o rzekomych znacznie większych sukcesach w pozyskiwaniu środków zewnętrznych Gminy Braniewo przy powołaniu się w materiale wyborczym na zestawienie wartości umów według miejsca realizacji projektów w Ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020 (wg stanu na dzień 31.08.2018r.). Biorąc pod uwagę powyższe można stwierdzić, że Sąd odrzucając te dwa zarzuty nie tylko nie zanegował podanych przeze mnie liczb i faktów dotyczących zestawienia osiągnięć gminy i miasta w latach 2015-2018, lecz potwierdził, iż były one prawdziwe, a zatem znacznie wyższe w przypadku zarządzanej przeze mnie gminy wiejskiej. To jednak nie koniec, jeśli zastanawiali się Państwo, dlaczego Pani Monika nie zamieściła na swoim profilu pełnej treści postanowienia sądowego, to niniejszym wyjaśniam tego powody. Otóż Sąd „przy okazji” wniosku Pani Moniki zakwestionował łączną sumę inwestycji przedstawianych przez nią w jej materiałach wyborczych. Powinna ona zostać bowiem zmniejszona z OGROMNEJ SUMY 17 MLN (w dalszym ciągu niższej o 9 mln od wyniku gminy) do SKROMNYCH 10 MLN (kwota aż o 16 mln niższa w porównaniu do gminy!). Pozostałe 7 mln to bowiem środki uzyskane przez dwie spółki miejskie (MPEC i Wodociągi), których to władzom należy przypisywać sukces w postaci pozyskania tegoż wsparcia finansowego. Oczywiście byłem świadom tego nadużycia, jednak świadomie zrezygnowałem wcześniej z jego ujawnienia, żeby nie zohydzić zupełnie Państwu tych wyborów. Sąd jednak zrobił to za mnie i to w dodatku na wyłączny wniosek samej Pani Moniki :) Sąd za nieprawdziwy uznał też zarzut o zmanipulowanie informacji o pozyskanych środkach zewnętrznych przez Gminę Braniewo, uznając, że opierają się one na „niekwestionowanych, obiektywnych danych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020 (według stanu na dzień 31 sierpnia 2018 r.), z którego wynika, że GMINA BRANIEWO ZNALAZŁA SIĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU, A GMINA MIASTA BRANIEWO ZAJĘŁA POZYCJĘ 67. Szczerze mówiąc byłem zaskoczony, że pomimo tak niekorzystnego dla Pani Moniki postanowienia sądowego postanowiła ona upublicznić jego treść. Po raz kolejny jednak okazało się, że nawet postanowienie sądu może zostać wykorzystane jako materiał do manipulacji. Proszę Państwa o wybaczenie, że muszę uczestniczyć w tym przedstawieniu. Sprawy tej nie byłoby, gdyby Pani Monika nie postanowiła rozpowszechniać nieprawdziwych i zmanipulowanych informacji o rzekomym złym stanie gminy pod moimi rządami oraz niebezpieczeństwie grożącym miastu po przejęciu przeze mnie stanowiska burmistrza (słynne już karteczki i ulotki). Nie jest więc prawdą, że pragnęła by ta „kampania była merytoryczna i spokojna”. Wspomniane kłamliwe i obraźliwe materiały godzą nie tylko we mnie, ale także w pracowników gminy, dlatego dziękuję Wysokiemu Sądowi, za potwierdzenie, że osiągnęli oni ogromny sukces zdobywając znacznie wyższe środki na inwestycje niż miało to miejsce w przypadku miasta. W związku z powyższym proszę Państwa jedynie o zachowanie uczciwego osądu w ocenie przywołanej przez Panią Monikę sprawy. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną bowiem dopiero w piątek. P.S. Do wpisu dołączam skany pełnej treści postanowienia, o których „przez przypadek” zapomniała Pani Monika ;)
Apel
31.10.2018, 23:43
Apel
W informacjach Pani Moniki zawsze widniał podział pozyskanych środków na miasto i spółki. Nie przypisywała sobie niczyich pieniędzy. A co do rankingu, który niby ma świadczyć o nadprzyrodzonych zdolnościach Wójta to informuję iż powstała nowa stodoła w gminie ze środków RPO 2014-2020. Może warto doliczyć do tych milionów. Zawsze będzie więcej. Panie Wójcie by zamknąć całą sprawę niech Pan udostępni jakie inwestycje i czyje złożyły się na te 70 milionów. Proszę również o wykaz inwestycji gminy na kwotę 26 milionów. To zakończy wszelkie wątpliwości i dewagacje. Życzę Pani Monice i Panu Tomaszowi spokojnych dni.
dobrej nocy
01.11.2018, 23:14
dobrej nocy
Ale ściemiasz !!!! Zerknij na materiały propagandowe i stronę w internecie. Pozyskaliśmy ale nie ma konkretnie tyle miasto wodociągi tyle itp. Ba fb się ukazało 2 dni temu ? Bądźcie obiektywni ale chyba tego nie potraficie. Info w ulotkach o długach Braniewa według was prawdziwe. Ile jest długów 6,9 czy 9,6 pewnie powiecie że to czeski błąd.
Olaf
31.10.2018, 19:06
Olaf
Od dawna wiadomo kto z kim w komitywie szkoda że tak mało czasu do wyborów bo pewnie ciekawe żeczy wyszły by na jaw . Kto mieczem wojnie od miecza ginie .Pani burmistrz i tak spokojna kobieta .Pan wójt do świętych nie należy bo niektórzy z niego takiego zrobili .
wystarczy czytać ze zrozumieniem
31.10.2018, 19:16
wystarczy czytać ze zrozumieniem
Proszę poczytać ze zrozumieniem o co ta awantura. Czemu nie ujawniono całości tylko to co wygodne ? Proponuję zapytać się Pani Burmistrz czy była w budżecie 2018 zaplanowana termomodernizacja i kredyt na około 4mln zł i czy są te dwie pozycje dzisiaj w budżecie. Wszysto stanie się jasne.