Pożar w Żelaznej Górze. Palił się dom

Pożar w Żelaznej Górze. Palił się dom fot. PSP w Braniewie
5 listopada, około godz. 22:00 służba dyżurna SKKP w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Żelazna Góra w gm. Braniewo. Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy ratownicze z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków-ochotników z Żelaznej Góry, Lipowiny i Gronowa.

Jako pierwsi działania ratownicze rozpoczęli strażacy z jednostki OSP Żelazna Góra. W chwili przyjazdu na miejsce strażaków ogień rozwijał się w części drewnianego poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy obecni na miejscu pożaru działania gaśnicze prowadzili dwutorowo zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz palącego się obiektu.

 

- Silne zadymienie oraz wysoka temperatura nie ułatwiała pracy dla strażaków znajdujących się wewnątrz obiektu. Intensywne i dynamicznie prowadzone działania gaśnicze przez strażaków pozwoliły ograniczyć straty pożarowe w budynku. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili do przeprowadzenia prac rozbiórkowych budynku, usuwając część drewnianej konstrukcji poddasza i docierając do ukrytych zarzewi ognia - poinformował oficer prasowy KP PSP w Braniewie mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek

 

W działania ratowniczych braniewskich strażaków wspierał podnośnik hydrauliczny z jednostki OSP Tolkmicko. Działania gaśnicze zakończono kilkanaście minut po północy. 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (10)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.