Nocny pożar w Czosnowie. Palił się budynek gospodarczy

  • 2 grudnia 2018, 10:27
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
8 pojazdów gaśniczych i kilkudziesięciu strażaków skierowano dzisiaj (2.12) nad ranem do pożaru budynku gospodarczego w Czosnowie. W jego pobliżu znajdował się dom jednorodzinny, który także był zagrożony pożarem.

Informację o pożarze strażacy otrzymali około 4 rano. Na miejsce skierowano cztery pojazdy ratownicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz dodatkowo strażaków – ochotników z Płoskini, Długoboru i Dąbrowy. 

Po przyjeździe na miejsce pierwszych pojazdów gaśniczych, ogniem objęta była cała konstrukcja budynku gospodarczego. Dodatkowo pożar stanowił zagrożenie dla znajdującego się w pobliżu budynku mieszkalnego. 

 

- Oprócz działań gaśniczych skierowanych na palący się obiekt strażacy skupili się również na ograniczeniu promieniowania cieplnego, które stanowiło zagrożenie dla budynku mieszkalnego - mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

 

Jak informują strażacy, dzięki szybkiej interwencji przed pożarem udało się uratować budynek mieszkalny.

W trakcie działań wewnątrz zniszczonego przez pożar obiektu gospodarczego ratownicy odnaleźli butle z gazem.  Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny. Trwa szacowanie strat oraz ustalanie okoliczności w jakich doszło do pożaru.

Informacja prasowa

Zdjęcia (15)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.