Tragiczny pożar w Gładyszach. Nie żyje jedna osoba

  • 23 grudnia 2018, 9:36
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Tragiczny pożar w Gładyszach. Nie żyje jedna osoba fot. PSP w Braniewie
Do tragicznego pożaru doszło dzisiaj (23.12) w nocy w budynku wielorodzinnym w miejscowości Gładysze w gminie Wilczęta. W mieszkaniu na pierwszym piętrze strażacy znaleźli spalone ciało mężczyzny.

23 grudnia około godz. 02:00 służba dyżurna komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Gładysze gm. Wilczęta. Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że pożar powstał w mieszkaniu na pierwszym piętrze, a dym wypełnił część klatki schodowej. Lokatorzy mieszkań znajdujących się na parterze opuścili budynek w chwili zauważenia pożaru.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków ochotników z Gładysz i Wilcząt, strażaków z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy policji.

Strażacy oprócz gaszenia pożaru skupili się również na ewakuacji osób z budynku oraz sprawdzeniu czy wszystkie osoby opuściły obiekt ogarnięty pożarem. W działaniach ratowniczych wykorzystano przenośne drabiny pożarnicze, a z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach powietrznych.

- W trakcie prowadzenia działań gaśniczych oraz przeszukiwania pomieszczeń w mieszkaniu gdzie powstał pożar strażacy odnaleźli mężczyznę, który został ewakuowany na zewnątrz. Ranny został przekazany załodze Zespołu Ratownictwa Medycznego. W pomieszczeniu gdzie doszło do pożaru strażacy natrafili na częściowo spalone ciało mężczyzn - informuje mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

Po oddymieniu i ponownym sprawdzeniu mieszkania strażacy pracujący na miejscu zdarzenia potwierdzili, że w wyniku pożaru jedna osoba poniosła śmierć. 

 Przyczyny i okoliczności powstania pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

Informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.