46-latek odpowie za kradzież z włamaniem

  • 12 stycznia 2019, 11:54
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
46-latek odpowie za kradzież z włamaniem fot. pixaby
Policjanci z Braniewa przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 46-latkowi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna działając metodą na tzw. ''pasówkę'' dostał się do pomieszczenia gospodarczego na budowie, skąd ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 2 tys.zł. Podejrzany nie kwestionował swojej winy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Braniewscy kryminalni ustalili, że pod koniec listopada ubiegłego roku doszło do kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, m.in. wiertarki i szlifierka, a straty właściciel oszacował na blisko 2 tys.zł.
Kryminalni z Braniewa w wyniku prowadzonych działań ustalili personalia mężczyzny, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem, a następnie zatrzymali go na terenie miasta. Noc 46-latek spędził w policyjnej celi.
Jak wynika z informacji funkcjonariuszy, mężczyzna ten działając metodą na tzw. pasówkę – posługując się zabranymi kluczami wszedł do  pomieszczenia gospodarczego na  budowie i zabrał wartościowe narzędzia. Następnie przedmioty te zastawiał w lombardach. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia.
W czwartek podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mądry
22.01.2019, 19:48
Mądry
Idiota