Ślisko i niebezpiecznie na drogach. Kolizje i wypadki

  • 28 stycznia 2019, 8:28
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Ślisko i niebezpiecznie na drogach. Kolizje i wypadki fot. PSP w Braniewie
W piątek, 25 stycznia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie trzykrotnie wyjeżdżali do zdarzeń drogowych na terenie powiatu braniewskiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 13:00. Na prostym odcinku drogi krajowej nr 54 w pobliżu Braniewa, obywatel Federacji Rosyjskiej podróżujący osobowym mercedesem  z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi krajowej zatrzymując się na poboczu. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie oraz patrol policji. Dodatkowo w działaniach służby ratownicze wspierali żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, którzy znajdowali się na pobliskim poligonie. Z uwagi na miejsce w którym zatrzymał się pojazd osobowy strażacy usunęli gałęzie i krzaki, a następnie wydobyli uszkodzony pojazd. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze K 54 odbywał się wahadłowo.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 15:30 na drodze powiatowej Braniewo – Szyleny. Kierująca pojazdem marki Volkswagen, straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo. Rozbity pojazd wypadł z drogi zatrzymując się w pobliskim rowie. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przekazana załodze Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Kilkanaście minut później na skrzyżowaniu dróg powiatowym w miejscowości Pakosze doszło do kolizji z udziałem czterech pojazdów osobowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG PSP w Braniewie oraz strażaków – ochotników z OSP Pieniężno. W wyniku zdarzenia została poszkodowana jedna osoba.

Strażacy zwracają się z apelem do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności z uwagi na zmienne warunki drogowe. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (10)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.