Bezpłatna mammografia w Braniewie. Zapisz się na badania

  • 20 lutego 2019, 18:14
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Od 17 do 19 marca mieszkanki powiatu braniewskiego będą miały możliwość wykonania bezpłatnej mammografii. Mobilna pracownia stanie przy Braniewskim Centrum Kultury.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

 

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mobilna pracownia mammograficzna stanie na ul. Katedralnej 9 (przy Braniewskim Centrum Kultury).

  • 17 marca 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00
  • 18 marca 2019 w godzinach od 11.00 do 17.00
  • 19 marca 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00

 

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EH
20.02.2019, 19:59
EH
Z jakiej racji dopiero kobiety mogą od 50lat ??? To jest dyskryminacja kobiet poniżej 50 roku życia bo skąd mogą wiedzieć np że nie mają w wieku 30 albo 40 lat?? ( może się zdarzyć ze wieku 20 ) a żeby mogły idz na tą mamografie muszą czekać w kolejkach albo płacić , do końca nie pamiętam bo nie jestem kobietą . Ale moim zdaniem powinni znieść dla każdego albo zlikwidować i żeby każda czekałą tak samo jak reszta kobiet , Bo wiadomo że takie starsze pani maja hajsu dużo hajsu . A udają że nie maja pieniędzy a dla księży na tace to maja żeby dawać
dorota
03.03.2019, 13:46
dorota
Mamografia nie jest wskazana ponizej wieku 50.Prosze zrobic sobie usg piersi .pozdrawiam