Chcieli targnąć się na swoje życie. 22-latek w Braniewie, 17-latka na terenie Gminy Pieniężno

  • 4 marca 2019, 17:20
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
40 policjantów, 4 funkcjonariuszy straży granicznej oraz 26 strażaków ochotników poszukiwało tych, którzy chcieli targnąć się na własne życie. Szczęśliwy finał prowadzonych działań był możliwy dzięki determinacji i zaangażowaniu służb, które brały udział w poszukiwaniach. Teraz życiu 22-latka i 17-latki nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W sobotę (02.03.2019 r.) po godz. 14:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że młody mieszkaniec Braniewa zostawił list pożegnalny i wyszedł z domu w kierunku lasu. Jego bliscy obawiali się, że może mu się coś stać – zadzwonili więc na numer alarmowy. Dwie godziny później funkcjonariusze otrzymali informację, że na terenie gminy Pieniężno 17-latka okaleczyła się i może znajdować się w niebezpiecznych okolicznościach. Policjanci zdawali sobie doskonale sprawę z tego, że ludzkie życie jest zagrożone i tak naprawdę liczy się każda minuta. Rozpoczęły się poszukiwania. W działania zaangażowano 38 funkcjonariuszy z wydziałów prewencji i kryminalnego z terenu powiatu, 2 policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, 4 funkcjonariuszy straży granicznej z Braniewa i Grzechotek wyposażonych w noktowizor i kamerę termowizyjną oraz 26 strażaków ochotników z Braniewa i Pieniężna.

Do poszukiwań wykorzystano także  policyjny bezzałogowy statek powietrzny. Funkcjonariusze sprawdzali dokładnie wszystkie miejsca, w których mogły znaleźć się osoby poszukiwane, grupy przeczesywały teren dwóch miast. Około godziny 19:00 w Pieniężnie policjanci odnaleźli 17-latkę. Rannej dziewczynie udzielili pierwszej pomocy, a następnie wezwali na miejsce pogotowie, które przetransportowało ją do szpitala.

Niespełna 2 godziny później na terenie braniewskich ogródków działkowych funkcjonariusze odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. Jemu także zapewnili opiekę medyczną.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.